3°

Суспільне

Пішоходів зобов’язали “світитися”: рівненські копи розповіли, як це зробити

У листопаді 2020 року світлоповертальний жилет, стрічка, наклейка чи будь-який елемент одягу, що робить видимим пішохода у темну пору доби став обов’язковим. Такі зміни до правил дорожнього руху вніс своєю постановою Кабмін.

Чим зумовлена така законодавча новація, який вигляд мають ці світлоповертальні елементи і чи штрафували вже когось рівненські патрульні за їх відсутність, з’ясовувало Суспільне.

Таке відео із відеореєстратора власної машини оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук рівнянин Олександр Супрунюк 13 листопада.

Пішохода, що переходить дорогу у невстановленому для цього місці, не видно, адже його одяг повністю темний. Подібне – не рідкість, розповідає нам вже інший водій із 17-річним стажем Сергій Сідорський.

“Темніє рано, а ще, якщо дощова погода, мряка, світло фар відблискує від мокрого асфальту, відблискує від скла мокрого автомобіля, пішохода дуже пізно можна побачити. Якщо є зустрічні фари і виникає пішохід з темряви, то його дуже часто можна не побачити вчасно”, – коментує водій Сергій Сідорський.

Використовувати світлоповертальні або світловідбивні елементи у темну пору доби українців зобов’язав Кабінет міністрів. Її мета – убезпечити життя пішоходів, яких пізно ввечері на дорозі майже не видно.

“Пішохід за умов недостатньої видимості і в темну пору доби, якщо немає ніяких світлоповертальних елементів, а тим паче одягнений в темний одяг, його видимість для водія є дуже і дуже низькою. Це фактично від декількох до 10-15 метрів. У випадку наявності світлоповертального елементу ця відстань збільшується до 100-150 метрів”, – розповів заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Місяць тому патрульні поліцейські могли лише рекомендувати пішоходам у темну пору доби одягати на себе світлоповертальні жилети чи фліппери. 11 листопада постановою уряду до правил дорожнього руху було внесено зміни, відповідно до яких, відсутність такого елементу є порушенням.

“Порушення тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірі невеликого – 51 гривня, але тут сподіваємося на свідомість пішоходів і на інстинкт самосбереження. Вони повинні розуміти, що це в їхніх інтересах”, – прокоментувала речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко.

За словами речниці, поки-що за відсутність на одязі світлоповертальних аксесуарів, патрульні поліцейські рівнян не штрафують. Обмежуються попередженнями.

“Радимо одягати, наприклад, на руку. Воно застібається і, коли ви йдете, то вас вже краще стає помітно. Також на рюкзаку вішають отакі брелочки чи клеять отакі смайлики”, – розповіла інспекторка відділу зв’язків зі ЗМІ патрульної поліції Рівненщини Яна Сенчук.

“На курточку можна клеїти. Тобто в темну пору доби, в якому одязі знаходимося, туди і клеїмо”, – додала інспекторка.

А от придбати такі елементи у форматі браслетів чи наліпок можна, до прикладу, в канцелярських магазинах.

“Короткі коштують 10 гривень, довші – 25. Але довшого достатньо і для дорослої людини поверх куртки, поверх одягу. В цьому році попит дуже-дуже збільшився”, – коментує продавчиня Наталія Бондарчук.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp