8°

0362

Пішов з життя легендарний воїн УПА на Рівненщині

На 97 році життя помер Василь Кирилюк – відомий на Рівненщині упівець. Про це повідомила Ольга Воля на власній сторінці у фейсбуці.

Василь Маркович Кирилюк (позивний «Ясен») брав участь у боях під Гурбами, що на Здолбунівщині, та на Теременських горах, що на Острожчині.

«Панові Василю вічна пам”ять та вічна слава! Спочивайте з миром ,славний воїне…..Сумую……», – написала Ольга Воля.

Воїн народився 28 листопада 1924 року у с. Дермань Друга, що на Здолбунівщині. Закінчив польську семирічну школу в 1939 році, в 1941 році – два класи гімназії.

Відмовившись їхати на роботу до Німеччини, 1942 року перейшов на нелегальне становище в ОУН, до юнацької сітки, котра займалась пошкодженням німецьких телефонних мереж, розвідкою та зв’язком між підрозділами.

В 1943 році був залучений до розвідки УПА, його тереном був південь Рівненщини та Шумський район Тернопілля.

Брав участь в бою з німцями 30 травня 1943 року в с. Майдан Дубенського району та біля села Буща Здолбунівського району і села Точевики Острозького району в серпні того ж року. В липні 1943 року брав участь в захисті населення від совєцьких диверсійних загонів. Брав участь в боях із військами НКВД в квітні 1944 року біля сіл Данилівка Острозького району та Гурби. Вийшовши із оточення загонами НКВД, захищали населення від мародерів з НКВД на межі Рівненської, Хмельницької та Тернопільської областей. В серпні 1944 року був учасником рейдуючих загонів УПА на Хмельниччині.

Був арештований в 1944 році. В грудні того ж року, разом з іншими в’язнями, був висланий до таборів Сибіру. Покарання відбував в концтаборах Воркути та Печори. Того ж року рідного брата та родичів Василя закатували енкаведисти, господарство – пограбували та спалили, родину ж, без суду та слідства, депортували.

В 1949 році, після відбуття покарання йому було дозволено повернутись на Рівненщину. Отримав середню освіту у вечірній школі Здолбунова, з 1953 по 1958 рік навчався в Одеському технологічному інституті на факультеті механіки, 1973 року заочно закінчив Московський інститут харчової промисловості. Від 1971 року працював на підприємствах харчової промисловості Рівного та області.

У часи незалежності України став Рівненської обласної організації «Братства вояків УПА» ім. Романа Шухевича. Був активним учасником масових заходів із вшанування подвигів упівців.

25 липня 2013 року Рівненська міська рада ухвалила рішення про присвоєння пану Кирилюку відзнаки «За заслуги перед містом» І ступеня.

Джерело : 0362


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp