26°

Поблизу Рівного виявили масовий мор риби (ФОТО/ВІДЕО)

У ставку біля села Велика Омеляна неподалік Рівного – масова загибель риби. Про це Суспільному повідомили місцеві жителі. За їхніми словами, причиною є отрутохімікати, які минулого тижня сильна злива змила у водойму. Винуватять у цьому фермерське господарство “РІВНЕ-ЛАН”, яке поруч обробляє поля сої.

Керівник підприємства Володимир Кінзерський зі звинуваченнями не погоджується. 30 червня фахівець Держпродспоживслужби взяв на дослідження зразки води.

30 червня більшість мертвої риби прибрали і прикопали на березі.

У ставку журналісти побачили одного мертвого коропа. Сама ж вода мала зеленкуватий колір.

Житель Омеляни Ярослав Лавренюк вважає таку зміну кольору неприродною.

“За мої 63 роки я ще не бачив, щоб стільки риби пропало в омелянсько-дядьковських болотах, за всю історію мого життя”, – сказав Ярослав Лавренюк.

Цей ставок – колишнє торфовище, знаходиться на землі сусідньої Дядьковицької тергромади. Винними у морі риби омелянівці вважають місцевих фермерів, чиї насадження сої розташовані поруч і, на їх думку, без дотримання меж санітарно-захисної зони.

Місцевий житель Костянтин Кухарчук каже, що тут каскад з семи ставків, але риба чомусь масово загинула лише в тому, що від посівів за вісім метрів.

“На сьогоднішній день сказати, що на 100% він винуватий – ми не можемо, бо тільки проби взяли. Але те, що це сталося зразу, буквально через сім годин, як він покропив, почалися такі прояви і вони все наростали і наростали. Вона після цього дощу масово почала гинути. І дуже велика, маточне поголів’я”, – розповів Костянтин Кухарчук.

Керують фермерським господарством “РІВНЕ-ЛАН”, якому належать згадані поля сої, брати Володимир та Святослав Кінзерські.

Чоловіки стверджують, що обробляли поля ще за два тижні до початку мору. Кажуть, що пестициди не використовують, лише гербіциди, які сертифіковані в Україні.

“Ось – відкриті колекторно-дренажні та зрошувальні мережі, дренажні канали та їх узбіччя. Це офіційно дозволене законодавством України, цей препарат, що ми працюємо”, – показує Володимир Кінзерський.

Фермери припускають, що причиною мору риби могла стати нестача у воді кисню через активне цвітіння водоростей. А ще нарікають на жителів навколишніх сіл, які, за їх словами, захаращують береги.

“От я хочу з тою людиною поїхати і запитати: чи то з Верхівська вивезли це сміття, чи з Ясенинич, чи з Кривич, чи з Дядьковичів. Сміття там реально машинами вивозять. Як не було там смітника, то і риба жила, все нормально було”, – говорить керівник фермерського господарства “РІВНЕ-ЛАН” Володимир Кінзерський.

30 червня спеціаліст Держпродспоживслужби взяв проби води. Результати дослідження мають бути відомі за п’ять днів.

Джерело: Суспільне