6°

Подолання туберкульозу: важливі факти, про які варто знати

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цей день – нагадування про те, що туберкульоз залишається серйозною проблемою, але й про те, що його можна подолати.

Ось декілька важливих фактів про туберкульоз:

1. Туберкульоз виліковний.

Завдяки сучасним методам лікування більшість людей з туберкульозом можуть повністю одужати. Важливо розпочати лікування якомога раніше і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

2. Діагностика та лікування туберкульозу в Україні безплатні.

Україна гарантує безкоштовну діагностику та лікування туберкульозу для всіх людей, які живуть на її території. Це стосується як громадян України, так і іноземців.

3. На туберкульоз може захворіти кожен.

Незважаючи на те, що туберкульоз часто асоціюється з бідністю та неблагополуччям, він може вразити будь-кого, незалежно від віку, статі, етнічної приналежності чи соціального статусу.

4. Рання діагностика – запорука успішного лікування.

Чим раніше буде виявлено туберкульоз, тим легше його вилікувати. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, як кашель протягом 2 тижнів або більше, підвищення температури тіла, втрата ваги, нічна пітливість, то вам слід звернутися до лікаря.

5. Туберкульоз не передається при повсякденному спілкуванні.

Заразитися туберкульозом можна лише при тривалому й тісному контакті з людиною, яка хворіє на туберкульоз з відкритою формою.

6. Соціальна стигма та дискримінація – це серйозна проблема.

Люди з туберкульозом часто стикаються з соціальною стигмою та дискримінацією. Це може призвести до того, що люди не звертаються за допомогою до лікаря, що погіршує ситуацію.

7. Рання діагностика і відповідно своєчасний початок ефективного лікування є запорукою найшвидшого одужання!

Найпоширеніша помилка людей — нехтування першими симптомами хвороби. На початкових етапах захворювання на туберкульоз може протікати майже непомітно. Громадяни часто сприймають симптоми як звичайну застуду та намагаються лікуватися самостійно. Основні симптоми захворювання: кашель понад 2 тижні, підвищена температура тіла більш як 7 днів, ускладнене дихання, біль у грудях, поганий апетит та постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість вночі, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

Україна осучаснила діагностичну базу, що дозволяє відмовитися або зняти з пріоритетного мікробіологічну діагностику. Тобто раніше діагностика тривала протягом місяця і більше, зараз цей термін, завдяки молекулярним дослідженням, скоротився до 2 годин! Практично у кожному районі, в базових лікарнях є відповідне обладнання.

Хворому можливо і не потрібно буде їхати до лікарні, бо сімейні лікарі знають, як відібрану мокроту доставити на діагностику.

Уважне та дбайливе ставлення до свого здоров’я є відповідальністю кожного з нас!

Для запобігання розвитку хвороби, необхідно вести здоровий спосіб життя. Насамперед, це відмова від шкідливих звичок, які згубно впливають на імунну систему. Наступне — це здорове харчування, збалансоване харчування, в раціоні має бути достатня кількість білків, які є “будівельним матеріалом” для імунної системи, а також вітамінів та мікроелементів. Фізична активність, заняття спортом також додадуть позитивного результату до зміцнення імунної системи. Окремо треба наголосити на негативному впливі стресу на імунну систему, який ми щодня відчуваємо сьогодні в умовах війни. Тож ризик захворіти туберкульозом в цій ситуації в нас значно збільшується.

Бережіть себе та рідних, своєчасно звертайтеся до лікаря, помітивши тривожні симптоми, адже вчасно розпочате лікування – запорука швидкого одужання!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp