-1°

Показання до аденоїдектомії та особливості хірургічного втручання

Аналіз статистики звернень до дитячих отоларингологів свідчить про те, що дуже розповсюдженими на сьогодні є скарги на збільшення носоглоткової мигдалини. Зазвичай такий стан характерний для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Методи лікування аденоїдиту

Враховуючи, що аденоїди відіграють помітну роль у формуванні імунітету, фахівці намагаються лікувати аденоїдит (запалення лімфоїдної тканини) консервативним шляхом.  

Але цей спосіб буде ефективним, якщо йдеться про гіпертрофію аденоїдів І ступеня. Медикаментозна терапія з призначенням відповідних ліків та  проведенням супровідних фізіотерапевтичних процедур зазвичай дає позитивний результат.

Якщо розростання аденоїдних тканин кваліфікується як захворювання ІІ та ІІІ стадії, показано оперативне втручання. Записатися на прийом до лікаря дізнатися більше про процедуру можна на сайті https://veselka.clinic/napriamky/operatyvni-vtruchannia/lor-operatsiji/adenoidektomiia. У будь-якому випадку, рішення повинен приймати лише кваліфікований фахівець, всебічно оцінивши всі ризики та перспективи.

Показання до оперативного втручання

Існує декілька причин, щоб лікар прийняв рішення про аденоїдектомію. Серед них:

  • відсутність сталого позитивного результату після проведення медикаментозного лікування;
  • часті та тривалі простудні захворювання у дитини;
  • при візуальному огляді фіксується перекриття дихальних шляхів запаленими аденоїдами більш ніж на 50%;
  • закриття гирла слухової труби гіпертрофованими носовими мигдалинами;
  • часті захворювання бронхолегеневої  системи та ЛОР-органів;
  • порушення неврологічного характеру, які лікар безпосередньо повʼязує зі збільшенням аденоїдів.

Приймаючи рішення про необхідність операції, фахівець в обовʼязковому порядку бере до уваги всі протипоказання, чітко прописані в протоколі лікування даного захворювання.

Як проходить видалення аденоїдів

Оперативне втручання передбачає кілька етапів.

  1. Підготовчий.

Збір визначених аналізів, санування ротової порожнини, консультація сімейного педіатра та вузькопрофільних фахівців за потреби.

  1. Власне операція.

Проводиться ендоскопічним методом під загальним наркозом. Спосіб малотравматичний, дозволяє виконати всі необхідні маніпуляції швидко і без пошкодження сусідніх тканин та органів.

  1. Реабілітаційний.

Триває мінімальну кількість часу, носове дихання може відновитися вже в день операції. Серед основних рекомендацій — утримання від фізичних навантажень протягом двох тижнів, відмова на час відновлення від теплових процедур, нетривалий режим карантину, щоб запобігти ризику заразитися ГРВІ.

Своєчасне звернення до лікаря — запорука здоровʼя ваших дітей.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp