19°

Польські комунальники здивовані українськими тарифами на вивезення сміття

Удвадцятеро нижчим є тариф на вивезення сміття у Рівному порівняно з тарифом в аналогічному за кількістю населення польському місті Ченстохов. Це з’ясувалося у ході зустрічі міського голови Рівного Володимира Хомка з делегацією представників комунального господарства Ченстохова, що відбулася сьогодні, 6 липня, у залі засідань Рівненського міськвиконкому.

Голова товариства підприємців комунальної галузі Ченстохова Роберт Каліновський та член крайової ради господарства з роботи із відходами Роберт Корнатовський звернулися до міського голови Рівного з приводу можливої співпраці міст у сфері комунального господарства. Зокрема, поляків зацікавили перспективи переробки рівненського сміття.

Українські реалії стали для польських комунальників несподіваним відкриттям.

“В Україні немає непереборних технічних чи організаційних проблем із вивезенням та переробкою сміття. Проблема виключно політично-економічна, – наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Тариф на вивезення і захоронення сміття в Україні коливається від 8 до 20 гривень. Тоді як у Польщі він близько 160 гривень, а далі в Європі – ще у півтора рази вище. Тому за ті кошти, які ми збираємо в Україні, переробити сміття неможливо. Жоден інвестор на це не погодиться – збудувати завод і працювати собі у збиток. Підняти вартість вивезення сміття в одному місті у 20 разів також є нереальним. Я це прекрасно розумію. Є багато на те причин: і політичні, і ментальні, і важкий фінансовий стан мешканців. Тому і вовтузимося в Україні зі своїми проблемами, шукаючи якийсь свій особливий шлях.”

Польські комунальники зауважили, що справді – кожен мешканець Ченстохова сплачує за вивезення сміття понад 20 злотих (близько 160 гривень) на місяць. І тариф є ринковим для кожного окремо узятого міста.

Тож польським гостям лишилося висловити сподівання на позитивні зміни в Україні, після котрих вони зможуть повернутися до переговорів про інвестиції. В супроводі заступника міського голови Олексія Хмилецького поляки також вирушили на Рівненський сміттєвий полігон – ознайомитися з потужностями заводу, що поки вимушено зупинений. Інформують у Рівненській міській раді. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp