4°

Поліцейські, рятувальники та лісівники обговорили алгоритм дій щодо пожежної безпеки на території Рівненщини

Питання організації та вжиття заходів щодо попередження підпалів лісів, торфовищ та сільськогосподарських угідь тощо розглядалося сьогодні, дев’ятого серпня, під час міжвідомчої наради у Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області за участю голови Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля.

За прогнозами синоптиків на Рівненщині із 12 серпня упродовж наступних двох тижнів передбачається суха та тепла погода, а відтак — наближається пожежонебезпечний період.

Профілактику та порядок дій присутні обговорили спільно із керівництвом ГУ ДСНС, Рівненського обласного центру з гідрометеорології, представники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Поліцейські будуть всебічно сприяти підрозділам служби із надзвичайних ситуацій,  працівникам лісового господарства у попередженні правопорушень у сфері пожежної безпеки, — зазначив начальник ГУНП в Рівненській області Олексій Камишанський.  — І в будь-якому випадку, якщо потрібна буде допомога поліції, на місце події направлятиметься черговий наряд. Лише у тісній взаємодії ми можемо досягнути бажаних результатів і не допустити надзвичайних подій на території області». 

За результатами наради було прийнято рішення про проведення спільних рейдів у місцях відпочинку, на найбільш пожежонебезпечних територіях, об’єктах природно-заповідного фонду для здійснення контролю за дотриманням лісокористувачами, населенням та підприємствами вимог пожежної безпеки. На активізації роботи в цьому напрямі Олексій Камишанський наголосив територіальним підрозділам ГУНП в Рівненській області. 

За інформацією начальника управління превентивної діяльності ГУНП Руслана Жука, упродовж семи місяців цьогоріч поліцейські склали 20 адміністративних протоколів за статтею 152 КУпАП (порушення правил благоустрою території населених пунктів), які для прийняття рішення скеровано до адміністративних комісій територіальних громад.

Поліцейські вкотре наголошують громадянам на дотриманні правил пожежної безпеки та відповідальності за знищення об’єктів рослинного світу. Адже люди часто нехтують правилами благоустрою та пожежної безпеки, спалюючи сміття і залишки рослинності на відкритій місцевості, що призводить до непоправних наслідків. Як наслідок, подекуди це призводить до загоряння і знищення природних екосистем.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp