21°

Поліція перевіряла чи порушують карантин в церквах (ВІДЕО)

Порушень карантинних обмежень під час ранкових богослужінь до свята Благовіщення у Рівному не виявили. Про це повідомила речниця Патрульної поліції області Оксана Юрченко. За її словами, на лінію 102 надходили повідомлення про недотримання карантину під час перебування прихожан на подвір’ї кількох храмів УПЦ, що перебуває в канонічній єдності з Московським патріархатом. Але, прибувши за викликом, патрульні порушень не зафіксували і протоколів не складали.

У Свято-Георгіївському подвір’ї Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря Рівненської єпархії УПЦ святкове богослужіння правили у храмі, парафіяни взяли у ньому участь, стоячи надворі. Одна з вірянок, яка не назвалась, каже, що усі норми карантину були дотримані. Додає:

Ми стояли у масках, на відстані трьох метрів, всі в засобах захисту, ніхто не порушував карантин.

Після завершення служби охочі могли піти до сповіді та причастя. В оголошенні на вході у храм вказано, що для здійснення цих обрядів до храму пускали по двоє.

А це служба у Свято-Воскресенському соборі у храмі Рівненської єпархії УПЦ. Вона теж відбувається при закритих дверях і транслюється надвір.

Речниця патрульної поліції області Оксана Юрченко:

Сьогодні справді було дуже багато викликів до церковних споруд, зокрема на вулиці Шевченка о 9.20, о 10.20 до Свято-Воскресенського собору на Соборній. За вищевказаними адресами проводилися богослужіння, були присутні громадяни, але з дотриманням правил карантину: були вдягнені у захисні маски, знаходилися на безпечній відстані один від одного. Адмінматеріали не складалися патрульними. Патрульні проводили роз’яснювальні роботи щодо недопущення порушень карантинних заходів. Люди ставилися з розумінням.

Богослужіння у Свято-Покровському соборі Рівненської єпархії ПЦУ на Благовіщення транслювали онлайн.

Речник Рівненської єпархії Православної церкви України Василь Рудніцький:

У нас храми протягом дня відкриті, люди мають можливість прийти, помолитися протягом дня. Але під час богослужінь там людей немає, тому що відповідно до карантинних заходів у нас такі умови. Владика і священники звертаються, щоби люди по можливості долучалися через засоби телекомунікації, через відеозв’язок, через соцмережі до богослужінь.

Завтра з приводу карантину і наближення Великодніх свят має відбутися зустріч керівництва області, поліції та релігійних громад. Про це розповів перший заступник голови ОДА Сергій Подолін:

Плануємо розуміння священнослужителів почути, пояснити небезпеку, а також пояснити механізм і алгоритм роботи поліції, яка повинна ці речі контролювати.