17°

Поліція та громадськість Рівненщини об’єднали зусилля у протидії домашньому насильству

Щоп’ятниці у приміщенні Рівненського районного управління поліції здійснюється прийом громадян, які постраждали від домашнього насильства. 

Нагадаємо, на початку червня ГУНП в Рівненській області та представники ГО «Ангели життя» підписали Меморандум про співпрацю щодо захисту прав та інтересів громадян, зокрема тих, хто потерпає від домашнього насильства та опинилися у складних життєвих ситуаціях на території Рівненщини. 

«На прийом приходять постраждалі від домашнього насильства, — зазначає правозахисник і громадський діяч Ліана Диновська, — Це переважно жінки з дітьми, які роками потерпають від протиправних дій чоловіків. Нам доводиться у будь-яку пору доби виїжджати у помешкання, де вчиняється домашнє насильство. Частина жінок через знущання та залякування не зверталися до поліції. Тож, переконуючи, що варто вчасно звернутися у поліцію, аби на законних підставах вчиняти подальші дії в юриспруденції». 

Представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Інна Березовська, яка забезпечує та координує взаємодію органів поліції з національними неурядовими організаціями з питань протидії домашньому насильству зокрема, додає, що працівники поліції, отримавши повідомлення із спецлінії «102», повинні у найкоротший час прибути на місце виклику та розібратися у ситуації, яка склалася. Разом з тим, неабияку роль грають і представники громадських організацій, до яких безпосередньо звертаються постраждалі. І тут має бути співпраця та налагоджена взаємодія, спрямована на захист прав і свобод постраждалих від дій кривдників та запобігання вчинення кримінальних правопорушень. 

«Серед постраждалих є й ті, які скаржаться на отримання тілесних ушкоджень, однак це не завжди є фактом вчинення над ними систематичного домашнього насильства, – прокоментувала адвокат Ірина Пашкевич. – Ознака систематичності характеризує діяння як таке, що було вчинено три і більше разів, тобто особа притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Всі вчинені діяння повинні бути тотожними та об’єднані спільним умислом».

Прийом громадян, які потерпають від домашнього насильства, здійснюється із 14-ї до 16-ї години щоп’ятниці за адресою: вул.Пушкіна, 4, м.Рівне. Контактний номер телефону: 097 303 1466. 

Джерело: Національна поліція