14°

Польща планує повністю припинити видачу віз росіянам

Польща розглядає можливість запровадження візових обмежень для громадян росії, повідомив польському інформаційному агентству PAP заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик.

Заступник міністра закордонних справ сказав, що Польща виступає за подальше застосування ЄС санкцій проти Росії, зокрема призупинення візового режиму для громадян росії.

«Однак великі країни-члени, включаючи Німеччину, Францію та Нідерланди, виступають проти цього, – сказав він. – У зв’язку з тим, що неможливо подолати опір цих країн щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян російської федерації, Польща працює над новим рішенням».

Він додав, що польська дипломатія вже кілька тижнів веде переговори на цю тему з деякими країнами-членами, та зазначив, що Литва, Латвія та Естонія, а також Чехія та Словаччина мають подібний погляд на ці питання.

«Ми можемо очікувати рішення з цього питання в найближчі тижні», – каже заступник глави МЗС Польщі.

Польща вже кілька місяців не видає туристичні візи громадянам РФ. Нині їх отримують лише росіяни, які через роботу змушені перетинати польсько-російський кордон, зокрема водії вантажівок, дипломати, а також особи з «картою поляка».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp