6°

погода у Рівному

Два керівники Рівнерайради за неповний місяць роботи отримають 6-значну зарплатню

Майже 200 тисяч гривень може виплатити громада Рівненського району голові районної ради Василю Тимощуку (“ЄС”) та його заступнику – “свободівцю” Олегу Карпяку.

Відразу зауважимо, що обрахунки в даному матеріалі – приблизні, але обґрунтовані нормативними документами. Автори матеріалу готові переглянути їх – як в бік зменшення, так і можливого збільшення. Звісно, заглядати в чужий гаманець вважається непристойним. Але тільки у випадку, коли туди не йдуть спільні гроші громади.

Після місцевих виборів 25 жовтня 2020-го року в нових районах було утворено місцеві ради. Однією з них стала Рівненська районна рада Рівненської області – одна з найбільших в Україні. На першому засіданні новообраної Рівненської районної ради 3 грудня депутати не тільки обрали голову та заступника, як це прийнято, але й призначили для них премії.

Автори матеріалу намагалися порахувати, скільки отримають голова та заступник райради у 2020 році, тобто за 29 календарних (20 робочих) днів року, що залишилися.

Вибори голови та заступника Рівнерайради

Більшість у районній раді, як і напередодні в обласній, сформувалася навколо “Європейської солідарності”. Доволі очікувано очолив район представник “ЄС” Василь Тимощук, якого у повному складі підтримали “однопартійці”, “Свобода”, радикали, а також фракції “Голосу” та “За майбутнє” – всього 33 депутати.

Тимчасова президія Рівненської районної ради під час першої сесії

За його опонента, Віктора Бабака від “Слуги народу”, проголосував 21 депутат. Його, відповідно, підтримали “Батьківщина”, “Слуга народу” та “Сила і Честь” – партії, які наразі опинилися в ситуативній опозиції в районі за подібним до обласного сценарієм.

Посаду ж заступника віддали “свободівцю” Олегу Карпяку, який на цих виборах “змінив прописку” з Рівненської міської на районну раду, і був єдиним кандидатом на цю посаду, якого запропонував сам Тимощук. Цікаво, що заступник отримав 39 голосів депутатів – більше, ніж новообраний голова ради. Після обрання керівництва рада відразу призначила обом ранги та затвердила оплату праці.

Оклади, премії та “матеріальна допомога” керівників Рівненської районної ради

Після виборів голови та заступника депутати відразу розглянули питання їхніх окладів та премій на рік, що закінчується, та наступний 2021-й рік. Базовий розмір окладів регламентує відповідна постанову Уряду.

Василь Тимощук, голова Рівненської ради
Василь Тимощук, голова Рівненської ради

Таким чином посадовий оклад Василя Тимощука на посаді голови райради склав 15 000 грн, а його заступника Олега Карпяка – 12 000 грн. Але це – лише частина того, що вони зароблятимуть на своїх посадах.

Надбавки “за високі досягнення” та “вислугу років”

Крім окладів обом керівникам належить виплачувати надбавку – до 50% окладу “за високі досягнення у праці” (при тому, що на момент призначення надбавки обидва пропрацювали на своїх посадах неповний робочий день). Це найбільший серед можливих розмір надбавки. Депутати проявили щедрість і, аналогічно до попередніх років, призначили максимальну доплату.

Крім цього Тимощуку та Карпяку встановлюється надбавка (відповідно до законодавства) – “за вислугу років за стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування”. Конкретні суми цих надбавок на засіданні не озвучувалися – їх ще мають вирахувати в апараті ради відповідно до чинного законодавства.

Премії – щомісячні, щорічні і “святкові”

Значна частина повного заробітку голови та заступника – не оклад і не надбавки. Суму депутати збільшили за рахунок щомісячних премій.

Спочатку щомісячну премію в розмірі 200% (двохсот відсотків) призначили Василю Тимощуку – таку ж премію отримував його попередник на цій посаді в минулому скликанні.

Таку ж щомісячну премію – 200% посадового окладу – отримав Олег Карпяк. Нагадаємо, в минулій каденції заступник голови райради отримував премію удвічі меншу.

Ми до кінця року будемо працювати з бюджетом, затвердженим на 2020 рік, в якому розраховані старі розміри премій. Тому після збільшення виплат заступнику можуть не доотримати зарплатню в секретаріаті ради. Крім того, ми (фракція “Слуги народу” – ред.) виступали з позицією, щоб премії призначати за результатами виконаної роботи, а не авансом, як це вирішили зробити в раді, – коментує це рішення та власну позицію Віктор Коваль, депутат Рівненської районної ради.

До слова, збільшення премій заступнику деякі депутати з нової більшості аргументували тим, що новоутворений район більший, а це – більше обов’язків. Висловилася з цього приводу Ольга Ревут, депутат від “ЄС”.

Це об’єднаний район, він більший. Дуже багато треба добиратися, це слід враховувати, – наголосила на засіданні депутатка Ольга Ревут.

При цьому оплата відряджень та інших витрат, пов’язаних зі службовими обов’язками, відповідно до законодавства, має бути закладена в бюджет. Наприклад, відшкодування на доїзд розглядатимуть найближчим часом.

Попри позицію депутатів, які виступали за преміювання відповідно до результатів роботи, нова більшість в раді до такої позиції не прислухалася.

Олег Карпяк, заступник голови Рівненської районної ради
Олег Карпяк, заступник голови Рівненської районної ради

Крім цього, в проєкті рішення про оплату праці заступника фігурує пункт щодо “преміювання до державних та професійних свят, ювілейних дат”. Законодавством такі премії не регламентовані, і на засіданні ради детально не обговорювалися.


Зазначимо, на сайті Рівненської районної ради відсутнє “Положення про преміювання, виплату надбавок та надання матеріальної допомоги працівникам Рівненської районної ради” у відповідному розділі, на яке посилаються в проєкті рішення. В оргвідділі ради пояснили, що такі документи публікуються разом з відповідними рішеннями.

Для преміювання створюють спеціальний фонд – не менше 10% від зарплатного (так вказано у відповідній постанові Кабміну). Відповідно до бюджету на поточний 2020-й рік (рішення №994 від 17 грудня 2019 року) зарплатний фонд ради складав понад 4,6 мільйона гривень. Проте точно підрахувати скільки передбачено на оплату праці голови та заступника райради, враховуючи премії та залишок коштів на даний момент – доволі складно.

Зокрема і тому, що “Положення про преміювання” у відповідному розділі відсутнє, а рішення щодо його затвердження чи змін за всю минулу каденцію не приймалися (авторами матеріалу переглянуто всі 1135 рішень райради VII скликання).

Матеріальна допомога керівникам райради

Питання викликала також виплата “матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення”. Такі виплати, відповідно до рішень ради, здійснюються в розмірі середньомісячної заробітної плати обом керівникам.


Обраховується середньомісячна заробітна плата (відповідно до постанови Кабміну) доволі просто: вона складається з окладу, усіх надбавок та премій – за період чи за фактично відпрацьований час.


Тобто матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у 2020 році дозволить подвоїти голові ради і його заступнику кошти, отримані у 2020 році. Це, звичайно, стане можливим за наявності вільних коштів у відповідній статті бюджету, що включає зарплатню та премії для керівництва районної ради. Оскільки виплата необов’язкова, депутати можуть від неї відмовитися, а щоб отримати її – слід буде подати відповідну заяву.

Допомога на оздоровлення – окрема виплата, яка надається на період відпустки. На таку виплату Тимощук та Карпяк зможуть розраховувати уже в 2021 році.

Тепер можна порахувати, скільки отримають на двох нові керівники Рівненської районної ради за неповний місяць 2020 року.

Майже 200 тисяч гривень на двох

Таким чином, голова ради отримає:

  • ~15 000 грн – посадовий оклад;
  • ~30 000 грн – преміювання за грудень;
  • ~7 500 грн – надбавка за високі досягнення у праці;
  • + надбавка за вислугу років (до 40%).

Це близько 50 000 грн, а з урахуванням матеріальної допомоги, якщо зважати на згадану постанову Кабміну, – щонайменше 100 000 грн.

Заступник голови:

  • ~12 000 грн – посадовий оклад;
  • ~24 000 грн – преміювання;
  • ~6 000 грн – надбавка за високі досягнення у праці;
  • + надбавка за вислугу років (до 40%);
  • + можливі премії до свят та ювілейних дат.

Це щонайменше 40 000 грн, з урахуванням матеріальної допомоги – 80 000 грн.

Таким чином двоє депутатів – голова та заступник голови Рівненської районної ради – можуть отримати близько 180 000 грн лише за один неповний робочий місяць 2020 року. В цій сумі, варто зазначити, не враховано інші надбавки, передсвяткові премії, нарахування на оплату праці, фактично відпрацьований у грудні час – це максимум 20 робочих днів, – і, головне, наявність відповідних коштів у районному бюджеті.

100 тисяч гривень – доволі непогане поповнення гаманця за менш ніж один день, 3 грудня, – саме такий передноворічний подарунок зробила Рівненська районна рада двом своїм очільникам. І це в умовах карантину, напередодні локдауну та анонсованого в грудні підвищення цін, коли рядовий українець не впевнений, чи зможе гідно зустріти свята, та не до кінця зрозумілого майбутнього щодо формування бюджету райради.


Наступне засідання Рівненської райради відбудеться уже 9 грудня. На розгляд виноситимуть ряд питань, зокрема організаційних. Крім цього готується розгляд деяких бюджетних питань, питань комунальної власності, обговорення положення про виконавчий апарат, інше. Які рішення прийматимуть депутати – читайте згодом.

На сайті Рівненської районної ради на момент публікації матеріалу відсутні відповідні рішення депутатів, проте залишилися проекти рішень. З результатами поіменного голосування першого засідання першої сесії Рівненської районної ради можна ознайомитися за цим посиланням.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp