19°

Понад 150 мотанок надіслали майстрині Рівненщини разом з учнями на благодійний проєкт (+ФОТО)

Понад 150 ляльок надіслали майстрині Рівненщини та їхні учні на благодійний проєкт «Народний оберіг». Їх можна буде побачити, сфотографувати та придбати на День Незалежності. Кошти ж передадуть на потреби ЗСУ.

Вироби дуже оригінальні. Вони поєднують у собі як народні традиції, так і сучасне авторське бачення. Це і мотанки, і ляльки, виготовлені з висушених трав, пошиті з домотканого полотна, сплетені з ниток. Вони вбрані у традиційні костюми та прикраси, в сукні та капелюшки панянок. Є ляльки у вінках та в хустках, з кошиками та букетами.

Деякі автори надсилали цілі родинні композиції: мама з дітьми, чоловік та дружина. Є і ляльки-нерозлучники, які дарували на весілля. Однак у всіх них є спільна риса – це обереги, пояснила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Їх експонуватимуть у незвичному форматі. Ці вироби доповнять карту Рівненської області, яку виготовляють для цього проєкту. Річ у тім, що ляльки представляють територіальні громади Рівненщини з їх особливим колоритом, звичаями, промислами.

Так, є лялька-кустянка зі Сварицевичів (саме там донині зберігся давній обряд водіння Куста), лялька в одязі з поліського серпанкового полотна. Тим часом після презентації унікальної карти ляльок-оберегів, вони виконають ще й благодійну мету. Їх можна буде придбати і таким чином допомогти українським військовим, підсумувала Любов Романюк.

Нагадаємо, проєкт «Народний оберіг» реалізовує Управління культури та туризму Рівненської ОДА спільно з територіальними громадами області.