23°

Понад дві содні людей вийшли на мітинг у Рівному на підтримку блогера та активіста Сергія Стиренка

Мітигарі збирали підписи до влади, аби та висловила свою позицію з приводу обвинувального вироку Стерненку

 У Рівному на майдані незалежності зібралися прихильники активіста та колишнього лідера одеського “Правого сектору” Сергія Стерненка, якому одеський суд сьогодні виніс вирок. 

На акцію зібрались понад дві сотні рівнян, окрім цього, приїхали активісти з навколишніх містечок. Також були присутні голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук та нардепка від “Голосу” Соломія Бобровська. 

Люди кажуть: вийшли на мітинг через політично вмотивоване рішення суду. Нагадаємо, суддя Віктор Попревич засудив активіста до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з компенсацією половини майна за справу п’ятирічної давності стосовно викрадення та катування очільника проросійської партії “Родіна” депутата Сергія Щербича, а нині соратника мера Одеси Геннадія Труханова. 

– Зібралися сьогодні через несправедливе рішення стосовно Сергія Стерненка. Нас обурив вирок. Це взагалі не правосуддя, а “хотєлки” певних осіб. Вважаємо, що це вирок не стільки Стерненку, як всім законослухняним українцям, які хочуть бачити правову державу,  – каже координатор “Руху опору капітуляції” на Рівненщині Сергій Серіков. 

У руках мітингарі тримали різноманітні плакати: Стерненку – волю, Татарова та Венедіктову – у відставку. Ні – політичним репресіям тощо. А під час акції кричали “Аваков – чорт”, “Стерненку – волю!”, “Ми маємо право на правосуддя”. 

Метою акції зокрема була вимога прийняти відставку генпрокурорки Ірини Венедіктової та заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Окрім цього претензії мали також і до президента Володимира Зеленського. 

На акцію прийшов і голова Рівненської облради Сергій Кондрачук, який зазначив, що депутатський корпус також шукатиме шляхи, як висловити свою точку зору через засудження Сергія Стерненка: 

 Мені треба спочатку поспілкуватися з депутатами – як ми далі діємо. Маємо вивчити це питання, щоб Рівненська обласна рада теж висловила свою позицію щодо того, що сьогодні відбулося. Так як це зробили, наприклад, наші колеги зі Львова. Винести це питання на сесію – немає жодних проблем. Але наступна сесія – 11 березня. Це вже пізно. Будемо думати, будемо пробувати, – каже Сергій Кондрачук. 

Нардепка Соломія Бобровська зазначила, що партія “Голос” вже ініціювала збір підписів за відставку генпрокурки Ірини Венедіктової. Крім того готові й вдатись до блокування трибуни Верховної Ради, аби генпрокурорка пояснила ситуацію, що склалася із засудженням Стерненка. 

Наприкінці акції збирали підписи під зверненням до влади з вимогою негайного скликання позачергових сесій Рівненської міської та обласної рад, аби депутати прийняли своє звернення до президента Зеленського із засудженням сьогоднішнього вироку та з вимогою відставки Ірини Венедіктової та Олега Татарова. 

Також подібні акції відбулися по всіх обласних центрах країни.