17°

Попередження про стихійні та небезпечні метеорологічні явища на Рівненщині

Сьогодні 17 серпня в найближчу годину зі збереженням до кінця доби очікуються шквали 25-28 м/с (II рівень небезпечності, помаранчевий). Рятувальники закликають громадян бути максимально обережними. У випадках надзвичайних подій негайно телефонуйте на цілодобові номери Служби порятунку області “101” та “112”. 8 ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ: 

1. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку. Найкраще ховатись в автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду. 

2. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. 

3. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі. 

4. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі. 

5. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди. 

6. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі. 

7. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні й бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега. 

8. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких.

Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.