10°

Порнографія в Україні: чому українці люблять порно

А чи твердження про те, що українці люблять порнографію, взагалі відповідає дійсності? Судячи з 7-го щорічного звіту загальновідомого порталу Pornhub, це насправді так. Аналіз трафіку цього сайту за 2019 рік свідчить про те, що жителі України не уявляють себе без щоденної порції «полунички» – ми зайняли 16 місце (як і в 2018-му) за кількістю переглядів на самому популярному порносайті у світі.

Сьогодні дорослі поговорять по-дорослому про доросле для дорослих. І поговорять відверто. І якщо перед екранами ваших моніторів зараз знаходяться неповнолітні, то попросіть їх… залишитися. Адже мова піде про порнографію. І не варто хмурніти, консервативні ви наші пенсіонери, і не годиться єхидствувати, панове пуритани. Давайте разом спробуємо розібратися в цьому явищі. Ми зі свого боку обіцяємо не злословити та не супроводжувати матеріал безсоромними рухами тіла і вигуками «Йа, йа, дас іст фантастіш!». Давайте від перегляду порнографії спробуємо перейти до міркувань про неї. І якщо врахувати те, що 92% чоловіків і 72% жінок колись дивилися порно для статевого збудження, то розмова має бути про публічне.

Не дуже суха статистика

У 2019 році сайт Pornhub зафіксував 42 млрд відвідувань! А це в середньому 115 мільйонів відвідувань на день. Еквівалент населення Канади, Австралії, Польщі та Нідерландів разом взятих.

Натисніть, щоб переглянути

Найбільший трафік сайту забезпечують США. За ними йдуть Японія, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина та Італія. Україна зайняла 16-ту позицію, втерши носа Тайланду, Росії, Аргентині та Швеції.

Натисніть, щоб переглянути

Час, проведений українцем на порносайті за один візит, зменшився на 30 секунд – до 9 хвилин 56 секунд. При цьому жінки зазвичай залишаються на 23 секунди довше, ніж чоловіки, а відвідувачі у віці від 18 до 24 років, як правило, справляються на 64 секунди швидше.

Натисніть, щоб переглянути

Найбільше відвідувачів з України у віці від 25 до 34 років. Чоловіки більш активні в цьому плані – загальна їх кількість становить 69% від загальної цифри.

Отже, давайте зробимо висновок. Українці люблять порно. Але як це в’яжеться з сімейними цінностями, християнською етикою та взагалі зі звичним способом життя середньостатистичного громадянина України?

Натисніть, щоб переглянути

Географія порноіндустрії

Саме поняття «порнографія» походить від грецьких слів «порні» (проститутка) і «графі» (пишу). Це «натуралістичне зображення статевого акту в живописі, літературі, кіно, фотографії тощо, або словесне описання статевого акту, які мають за мету сексуальне збудження».

Сьогоднішній час науково-технічного прогресу подарував людині сотні можливостей задовольняти свої ниці бажання. Але ставляться до порнографії в різних країнах по-різному. Наприклад, в Данії, Норвегії та Швеції вона дозволена з початку 1970-х рр. В Австрії, Німеччині, Нідерландах, США та Франції заборона на порно юридично зберігається, але на ділі хропе в глибокій летаргії. А ось в Австралії, Великобританії, Іспанії, Канаді та Росії існують серйозні обмеження, пов’язані з порнографією. У тій же Америці в своїх порно-уподобаннях не бояться зізнатися навіть публічні люди, а порнографічні фільми знімаються у справжніх професійних студіях. Потім їх крутять в спеціально призначених для цього порнокінотеатрах.

Українська Феміда проти порно

В нашій країні діє закон «Про захист суспільної моралі», в 2-й статті якого чітко вказано: «Виробництво та обіг у будь-якій формі продукції порнографічного характеру в Україні забороняються». Що саме знаходиться під суворою забороною?

  • виробництво і ввезення в Україну творів, зображень, інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження, їх виготовлення, перевезення чи інше переміщення, реклама, збут чи розповсюдження;
  • обіг, демонстрація та прокат друкованих видань, кіно-, аудіо-, відео-, радіо-, телепродукції, матеріалів на електронних носіях, інших видів продукції, що пропагують порнографію;
  • розміщення оголошень про інтимні зустрічі за винагороду та девіантні форми інтимних стосунків не в спеціалізованих засобах масової інформації заборонено.

В цьому ж законі дається і визначення самого поняття порнографії – це вульгарно-натуралістична, цинічна, непристойна фіксація статевих актів, самоцільна, спеціальна демонстрація геніталій, антиетичних сцен статевого акту, сексуальних збочень, зарисовок з натури, які не відповідають моральним критеріям, ображають честь і гідність людини, спонукаючи негідні інстинкти.

Разом з цим Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі спромоглася розмежувати поняття «порнографія» і «еротика». Якщо коротко, то еротика – це жіноче тіло, не прикрите одягом, а порно – це жіноче тіло, прикрите чоловічим. Так що законодавчий фугас під хитку будівлю порноіндустрії ми заклали.

Стаття 301 Кримінального кодексу України встановлює покарання за ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічної продукції. Торговці «полуничкою» можуть бути оштрафовані на суму, яка еквівалентна 100-300 неоподатковуваним мінімумам доходів громадян, або їм можуть обмежити волю на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Порно у нас в країні кримінально карається, але, тим не менш, формат «ХХХ» процвітає. Українські правоохоронці безуспішно намагаються боротися з таким становищем. І хоч у нас в країні немає навіть напівпрофесійних порностудій, міліція щодня накриває кустарних виробників порнографії та тих, хто облаштовує знімальні майданчики в простих квартирах. Адже це дуже прибутковий бізнес. Українське порно-ремесло приносить своїм покровителям близько $100 млн. на рік. За окупністю ця індустрія дасть фору будь-якому бізнесу. Міркуйте самі: ви вкладаєте певну суму, яка повертається вам у вигляді восьмикратною чистого прибутку. Легкі гроші і величезна спокуса – ідеальна суміш для розпалювання вогню під заброньованими в пеклі котлами.

Також наші правоохоронні органи безсилі проти порно в Інтернеті, який став раєм для порно-баронів. 12% всіх веб-сторінок присвячені саме цій тематиці, найбільш часто зустрічається в пошукових системах слово «секс», а 35% всіх замовлень через світову мережу – це інтим-товари. Так що демократичне середовище Інтернету зараз працює під транспарантом «ПОвно порно!». Природно, всю порно-продукцію відстежити і «упакувати» в непрозорий целофан неможливо. А ось розправитися з розповсюджувачами дитячої порнографії – це цілком реально.

Лексична одиниця «порнографія» не є синонімом до слова «біда» до тих пір, доки не йдеться про дитяче порно. На сьогодні, за даними міжнародних організацій, Україна входить в топ-3 країн світу – постачальників дитячої порнографії. Якщо говорити про дитячу порнографію в загальносвітовому масштабі, то вона займає третє місце по прибутку після торгівлі зброєю і наркотиками. Щорічно в цей бізнес залучається до 2 млн дітей. За даними Інтерполу, 75% всієї дитячої порнопродукції поширюється в Інтернеті. І низький уклін жінкам, які не зраджують своєму материнському інстинкту: 99% споживачів порнопродукції за участю дітей – це чоловіки. Втім, їх скоріше хочеться назвати ссавцями, тому як поняття «чоловік» дещо з іншої системи цінностей і інтересів.

Чи шкідлива порнографія?

Мабуть, це таке ж риторичне питання, як і гамлетівське «Бути чи не бути?». Політики американського штату Юта поставили порно поза законом, так як вважають, що воно несе загрозу для здоров’я цілої нації. Доказів того, що порнографічна продукція завдає шкоду людині, більш ніж достатньо.

Ніл Маламут з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провів масу досліджень щодо зв’язку між порно і сексуальним насильством. В одному з них брало участь понад 300 чоловіків. Маламут зробив висновок, що ті чоловіки, які вже агресивні на сексуальному ґрунті і до того ж дивляться багато фільмів, що містять сцени сексуальної агресії, з більшою ймовірністю і самі вчинять подібний акт.

Фото MediaForMedical / UIG / Getty Images

Дослідження 2014 року показує, що перегляд порнографії може призвести до зменшення тієї ділянки головного мозку, котрий відповідальний за задоволення. Вчені з Інституту Макса Планка в Берліні вивчили мозок більше 60 чоловіків, яким демонстрували порнозображення. Було виявлено, що стриатум, смугасте тіло мозку, відповідальне серед іншого за роботу «системи винагороди», було менших розмірів у тих, хто дивився багато порнофільмів. Що могло означати наступне: їм потрібен більш «жорсткий» контент, щоб відчути збудження.

Порнографію звинувачують і в тому, що вона негативно впливає на взаємовідносини між людьми. Перегляд порно веде до того, що чоловіки втрачають інтерес до своїх партнерок. Про це попереджав у своєму дослідженні психолог Дуглас Кенрик ще у 1989 році. А дослідження, в ході якого були проведені масові опитування в період 2006-2014 рр., дозволяє зробити висновок: ймовірність розлучення збільшується вдвічі для тих, хто активно дивиться порнофільми.

Можна ще багато говорити про вплив на статеве життя, залежність, яка схожа на наркотичну, та про зміну сексуальної поведінки. Але навіщо вдавати з себе моралістів, котрі протестують проти порно, якщо 90% його споживачів – це ми самі? А етичність може бути дотримана навіть у порнографії. Адже еротика – це коли дивишся, і тобі подобається, а порно – це коли дивишся, і тобі хочеться.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp