5°

Порошенко назвав індійську вакцину «гімном». Посол Британії в Україні іншої думки

Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс запевнила, що вакцини Covishield і Oxford-AstraZeneca є ідентичними, а відрізняються назвами тільки через розташування виробників.

Про це вона написала у Twitter:

«Вакцини: фактчек. Вакцина від COVID-19 Covishield і Oxford-AstraZeneca AZD1222 є ідентичними. Covishield – це ліцензійна назва AZD1222, виробленої в Індії. Припущення, що вакцини AZ/Covishield, що використовуються в Україні, відрізняються за формулою, є категорично неправильним».

Посол підтвердила те, що вакцина виробництва Індії і є цілком безпечною та якісною. Це британська вакцина, яка просто виробляється в Індії на майданчику одного з найбільших у світі виробників вакцин – Serum Institute of India (Інститут сироватки крові).

Нагадаємо, що Петро Порошенко на погоджувальній раді у понеділок назвав вакцину виробництва Індії «гімном».

Варто зазначити, що влада Канади офіційно зареєструвала для використання вакцину від коронавірусу Covishield, яка виробляється в Індії. Про це йдеться у заяві на сайті канадського уряду.

«Covishield отримав дозвіл на використання відповідно до Тимчасового розпорядження щодо імпорту, продажу та реклами ліків для використання у зв’язку з COVID-19. Як надзвичайний захід для забезпечення більш раннього доступу до вакцин у контексті глобальної пандемії, компанія Verity Pharmaceuticals Inc. на даний момент пропонує флакони та коробки з вакцинами, марковані загальною назвою продукту та інформацією», – йдеться у заяві.

Зі списком ліцензованих канадійським урядом вакцин можна ознайомитися за цим посиланням.

Зазначається, що вакцина призначена для активної імунізації осіб віком від 18 років для профілактики коронавірусної хвороби. Також вказується, що Covishield має таку ж схему показань та вакцинації, як вакцина AstraZeneca.

Уряд Канади замовив 2 мільйони доз вакцини Covishield, яка прибуде з Індії в найближчі тижні. Канада наразі використовує для вакцинації препарати AstraZeneca та Pfizer.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp