5°

Порошенко переписав на себе телеканал «Прямий» після загрози санкцій

Анонси засідання РНБО викликали певне занепокоєння у Петра Порошенка, який «купив» телеканал «Прямий» у Володимира Макеєнка.

Тривалий час «Прямий» нібито належав пану Макеєнку, котрого Порошенко називав власником вказаного ЗМІ. Хоча усі в країні чітко розуміли, що належить він саме експрезиденту. У Макеєнка, який колись був членом «Партії Регіонів», не могло бути ані грошей ані мотивації, щоб утримувати такий телеканал. Тим більше, його редакційна політика завжди доводила, що Прямий працює саме в інтересах Порошенка.

Порошенко повідомив в ефірі «Прямого», що його нібито попереджували, що влада готується ввести санкції проти Макеєнка і таким чином припинити діяльність Прямого. Нібито саме тому Порошенко вирішив врятувати телеканал і за один день купив його у Макеєнка.

Ціну угоди ніхто не озвучував, а також не було оголошено, у якій юрисдикції відбулась угода. Петро Порошенко зазначив, що купівля коштувала йому «мільйони і мільйони», враховуючи борги, які нібито були у каналу.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука – «112 Україна», NewsOne, ZIK. Внаслідок цього телеканали припинили роботу.

Санкції проти них були введені через те, що їх діяльність залежала від держави-агресора, а фінансування проводилось через схеми, що пов’язані з окупованою територією. Рішення було прийняте у відповідності з чинним законом «Про санкції», який чітко передбачає, як має працювати цей механізм санкцій.

Напевно, Петро Порошенко вважає, що аналогічно могли бути застосовані санкції і проти Прямого. Це означає, що Порошенко визнає, що у діяльності Прямого могли бути такі ж порушення, як і у тих фізичної та юридичних осіб, через які мовили телеканали Медведчука.

Все ж залишається відкритим питання щодо юрисдикції, у якій відбулася ця угода. Та чи були сплачені податки. Якщо угода була проведена між кількома офшорами, то такою угодою точно має зацікавитись податкова. Тим більше, Верховною Радою прийнято антиофшорний закон 1210, він чинний і унеможливлює саме такі «тихі» продажі в офшорних юрисдикціях. Порошенко не голосував за цей антиофшорний закон, але це не звільняє його від виконання закону. Тому податкова точно має зацікавитись цією угодою і перевірити, чи дотримувався Порошенко відповідних правил.

Потрібно зазначити, що частка телеканалу «НАШ» проросійського політика Євгена Мураєва зросла у 3,5 рази після відключення каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK. На другому місці за приростом глядачів — «Прямий».

Верховний Суд залишив без руху позов телеканалу ZiK до президента Володимира Зеленського щодо оскарження указу про застосування санкцій щодо цього медіа.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp