22°

Порушення правил самоізоляції: які штрафи хочуть запровадити

В Україні уже понад 1,7 млн осіб захворіли на коронавірус. Станом на сьогодні Київ і ще 10 областей перебувають у «червоній» зоні карантину, а деякі регіони на межі потрапляння в неї. Незважаючи на всю серйозність ситуації, деякі громадяни нехтують правилами самоізоляції і Кабмін запропонував запровадити за це адміністративну відповідальність. Детальніше – на інфографіці «Слово і діло».

Відповідний законопроєкт уряд Шмигаля зареєстрував у Раді наприкінці 2020 року. Нещодавно ініціативу рекомендував схвалити профільний комітет.

Законопроєкт пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення частиною, в якій передбачена адміністративна відповідальність за порушення особою порядку обов’язкової самоізоляції, обсервації, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби.

За цією статтею буде передбачений штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн.

Решта штрафів залишаться на колишньому рівні:

  • за порушення правил карантину, а також санітарно-гігієнічних і протиепідемічних правил – 17-34 тис. грн для громадян та від 34 тис. до 170 тис. грн для чиновників;
  • за перебування в громадських місцях без маски – 170-255 грн.