22°

Постійні комісії обласної ради розглянули обласний бюджет на 2018 рік

Сьогодні на засіданнях постійних комісій обласної ради, які відбулися за участі голови обласної ради Миколи Драганчука, його першого заступника Олександра Корнійчука, а також заступника голови облради Олексія Бучинського, депутати-члени постійних комісій розглянули обласний бюджет на 2018 рік.

Зокрема, розрахунковий обсяг доходів обласного бюджету на 2018 рік складе 8 232 166,2 тис. грн., у тому числі, доходи загального фонду обласного бюджету 7 502 024,3 тис. грн., доходи спеціального фонду обласного бюджету 730 141,9 тис. грн. та бюджет розвитку 323 678,8 тис. грн..

За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Лідії Біляк, з основних пріоритетів формування видаткової частини обласного бюджету залишається збереження його соціальної спрямованості.

Згідно проекту обласного бюджету на наступний рік за видатками головного розпорядника коштів – управління освіти і науки облдержадміністрації сформований з урахуванням трьох джерел фінансування: освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників шкіл-інтернатів, державних професійно-технічних та вищих навчальних закладів у розмірі 209 442,9 тис. грн., додаткової дотації з державного бюджету на фінансування переданих видатків на утримання закладів освіти в сумі 194 042,7 тис. грн. та доходів обласного бюджету в сумі 205 394,9 тис. грн..

Видатки на охорону здоров’я передбачаються у сумі 898 497,9 тис. грн.. З них за рахунок медичної субвенції з державного бюджету видатки складуть 730 711,2 тис. грн.. У складі видатків галузі враховано спрямування цільових коштів з державного бюджету на: лікування хворих на хронічну ниркову недостатність; виплату щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям; придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення, лікування онкологічних захворювань, лікування хворих на цукровий діабет. Також, передбачені кошти на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії і придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги, тощо.

В проекті обласного бюджету на 2018 рік управлінню культури і туризму облдержадміністрації видатки на культуру і мистецтво передбачаються у сумі 76197,3 тис. грн.. За рахунок видатків на культуру передбачається утримання двох державних історико-культурних заповідників у місто Дубно та місто Острог, обласного краєзнавчого музею та культурно-археологічного центру «Пересопниця», трьох обласних бібліотек, Рівненського обласного центру народної творчості.

Окрім того, кошти також будуть спрямовані на підтримку книговидання та сприяння книгорозповсюдженню.

Головному розпоряднику коштів – управлінню у справах молоді та спорту облдержадміністрації передбачені видатки в сумі 32806,5 тис. грн.. з яких на галузь «Фізична культура і спорт» – 30963,2 тис. грн..

На «Виконання інвестиційних проектів в рамках реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» передбачаються видатки у сумі 242 070,1 тис. грн.. ( реконструкція та капітальний ремонт 56 об’єктів під лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини). Фінансування вказаної програми буде здійснюватися за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Видатки розвитку у сумі 281 342, 5 тис. грн.. буде спрямовано на «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету».

Остаточне рішення з цього та інших питань буде прийняте депутатами на пленарному засіданні позачергової сесії, яка відбудеться 22 грудня.  Інформує прес-служба Рівненської обласної ради.

????????????????????????????????????