Правоохоронні органи Рівненщини посилюють протидію нелегальній діяльності автозаправних станцій | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
19-10-2018  11:30
Правоохоронні органи Рівненщини посилюють протидію нелегальній діяльності автозаправних станцій

У прокуратурі Рівненської області 17.10.2018 відбулась спільна нарада керівників правоохоронних органів, органів державного контролю та засідання міжвідомчої робочої групи, на яких розглянуто питання протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях вказаної категорії.

Участь у заходах взяли керівники силових відомств, органів державного контролю, начальники галузевих підрозділів поліції, фіскальної служби, та керівники місцевих прокуратур.

Однією із причин проведення цієї наради стала значна тінізація ринку нафтопродуктів. Лише цьогоріч на Рівненщині викрито діяльність 15 підпільних автозаправних станцій, вилучено 83 тонни паливно-мастильних матеріалів,  обладнання для їх розливу орієнтовною вартістю понад 2,4 млн гривень.

На таких станціях реалізовується пальне сумнівної якості, без застосування реєстраторів розрахункових операцій, діяльність здійснюється без оформлення із працівниками трудових відносин та з іншими численними порушеннями законодавства. Окрім того, функціонування нелегальних автозаправних станцій і автогазозаправних пунктів призводить до забруднення земель, атмосферного повітря, створює значні загрози життю і здоров’ю громадян.

Водночас належних заходів щодо припинення цього тіньового бізнесу, а також виявлення корупційних проявів причетних посадових осіб, органів державної влади та управління, місцевого самоврядування правоохоронними органами не вжито.

«У зв’язку із ситуацією, пов’язаною із появою та постійним збільшенням кількості автозаправних станцій і автогазозаправних пунктів, які функціонують поза межами правового поля, постала необхідність активізувати роботу усіх силових відомств та органів державного контролю, а також виробити додаткові організаційно-практичні заходи з метою протидії цим негативним явищам», – наголосив прокурор Рівненської області Богдан Подубинський. При цьому керівник регіональної прокуратури застеріг усіх присутніх представників правоохоронних органів та органів державного контролю про недопущення в регіоні тиску на суб’єкти господарювання, які сумлінно здійснюють діяльність у сфері оптової торгівлі паливно-мастильними матеріалами, сплачують акцизний збір і податки.

Увагу також зосереджено на потребі активізації роботи правоохоронців, спрямованої на виявлення організованих злочинних угрупувань, які вчиняють так звані «врізки» у нафтопроводи з метою викрадення нафтопродуктів.

На спільній нараді та засіданні міжвідомчої робочої групи керівники правоохоронних та контролюючих органів Рівненщини узгодили спільні заходи з метою виявлення, припинення та розслідування кримінальних правопорушень  зазначеної категорії, а також посилення протидії підпільним виробництвам на ринку нафтопродуктів з метою забезпечення якісного обслуговування споживачів, додержання правил безпеки праці, попередження нещасних випадків та таких, що становлять небезпеку для життя та здоров’я громадян.

Прес-служба прокуратури Рівненської області

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-15C°
4м/с