22°

Президент Туреччини відреагував на загострення біля кордонів України

Туреччина виступає проти наростання напруги в Чорноморському регіоні, підтверджує підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, передає його пресслужба.

«Наша першочергова мета – щоб Чорне море залишалося морем миру, спокою і співпраці. Ми не хочемо наростання напруги в нашому регіоні під будь-яким приводом. У цьому контексті я обмінявся думками з моїм другом (Володимиром Зеленським – ред.) З приводу поточної ситуації на сході України. Ми віримо, що нинішня криза можна вирішити мирним дипломатичним шляхом на основі принципів територіальної цілісності України і міжнародного права », – заявив Ердоган.

Він сказав, що Туреччина готова надати будь-яку підтримку для того, щоб знизити напругу, що почало наростати останнім часом, і продовжити підтримку режиму тиші і врегулювання конфлікту через діалог на основі Мінських домовленостей, додавши, що Туреччина послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не визнає анексію Криму.

Ердоган підкреслив, що Туреччина підтримує Кримську платформу і додав, що країна вважає своїм обов’язком поліпшити становище кримських татар, які змушені були покинути батьківщину.

Володимир Зеленський зазначив, що бачення Києва та Анкари в питаннях викликів в Чорноморському регіоні збігаються – «як щодо самих загроз, так і з приводу шляхів належного реагування на ці загрози».

Джерело: Слово і Діло