Про Білорусь, Нормандію та плани до 30-річчя незалежності: що Зеленський розповів в новому інтерв'ю | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
22-08-2020  15:24
Про Білорусь, Нормандію та плани до 30-річчя незалежності: що Зеленський розповів в новому інтерв’ю
Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня 2020
Фото: hromadske

Джерело: Громадське

Президент Володимир Зеленський незадовго до Дня Незалежності дав інтерв’ю телеканалу «Україна 24». Ми зібрали головне з його розповіді.

Про Мінські перемовини та «нормандський формат»

Зеленський підтвердив, що на 28 серпня планується зустріч зовнішньополітичних радників «нормандської четвірки». Поки не повідомляється, що там обговорюватимуть.

Після цього має відбутися зустріч очільників Міністерств закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії. А згодом мають зустрітися й лідери «нормандської четвірки».

Зеленський вкотре прокоментував призначення першого президента Леоніда Кравчука та експрем’єра Вітольда Фокіна до Тристоронньої контактної групи для врегулювання миру на Донбасі, назвавши їх «парочкою потужних проукраїнських дипломатів».

Кравчука президент назвав обличчям української дипломатії та нагадав: «Кращого (дипломата — ред.) у нас немає».

Також Зеленський не бачить сенсу переносити Мінську перемовини до іншого міста через протести в Білорусі, адже зараз всі зустрічі ТКГ відбуваються онлайн.

 

Про події в Білорусі

«Не хотілося, щоб щось сталося з дружніми стосунками з Білоруссю. Я не хотів би, щоб щось заважало відносинам між людьми. Це глибше та важливіше, ніж відносини між правителями… А що стосується кровопролиття — ні в якому разі не можна допускати цього. Влада і суспільство мають знайти формат діалогу, але не “дубінками”».

Про стримання коронавірусу

«Ми збили першу хвилю, яка була в Європи. У нас її реально не було, а зараз вона іде», — каже Зеленський.

Зараз уряд робить усе можливе, у лікарнях працюють потужні фахівці, є достатньо обладнання, але не вистачає відповідальності інших людей:

«COVID-19 — це не грип. Вакцин немає. Треба серйозніше ставитися до ситуації. Якщо буде потужна хвиля і наші медики не витримають — буде як в Італії… Будьте обережні».

Про «Велике будівництво»

«Хочемо побудувати 5 тисяч км доріг менш ніж за рік. У наступному році хочемо в півтора раза більше. У мене амбітна ціль — упродовж каденції побудувати всі головні маршрути. З наступного року розпочнеться будівництво мостів. Ці шляхи мають привести до наших туристичних магнітів».

Про зростання мінімалки до 2021

«Ми можемо підняти до 6,5 тисяч гривень. Це небезпечно робити швидко, тому ми на початку 2021 року збільшимо до 6 тисяч, а всередині року — до 6,5 тисяч. Це правильне ставлення до людей. Вони не мають відчувати себе жебраками», — пояснює Зеленський.

З 1 вересня 2020 року Зеленський хоче підняти мінімалку до 5 тисяч гривень. Поки Верховна Рада не голосувала це законопроєкт. Проте вже 25 серпня депутати позачергово зберуться на розгляд і цього питання.

Про 30-річчя незалежності й плани на рік

Зеленський назвав п’ять головних завдань до наступного Дня Незалежності — зберегти незалежність, закінчити війну, почати зростати економічно, зростати геополітично у напрямку впливання та зробити 30-річчя незалежності незабутнім.

«Є ще народження дитини, але народження України — це головне свято. Ми обов’язково робимо все, щоб люди 24 серпня були щасливі, а святкування ввійшло в історію».


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
13C°
4м/с