7°

Прокуратура повернула державі водосховище «Сосно», вартістю 7,3 млн гривень

На виконання рішення господарського суду Рівненської області, яким підтримано позицію органів прокуратури, відповідач фактично повернув державі за актом приймання-передачі водний об’єкт вартістю 7,3 млн грн.

Йдеться про водосховище «Сосно» площею близько 230 га, що розташоване за межами населеного пункту на території Неньковицької сільської ради.

Прокуратурою Рівненської області у суді доведено, що цей водний об’єкт передано в січні 2017 року в безкоштовне користування фермерському господарству на підставі незаконно прийнятого сільською радою рішення та укладеного між сторонами договору про управління майном, тоді як згідно з вимогами Водного та Земельного кодексів України такі об’єкти повинні надаватись обласною державною адміністрацією лише на умовах оренди.

Господарський суд Рівненської області визнав обґрунтованими доводи прокуратури, а відтак  задоволив у повному обсязі її позовні вимоги щодо визнання незаконними та скасування рішення органу місцевого самоврядування і укладеного між сторонами договору.

Тепер же, виконуючи судове рішення, відповідач – фермерське господарство реально повернуло державі в особі Рівненської обласної державної адміністрації зазначений водний об’єкт площею 230 га вартістю 7,3 млн грн.

Прес-служба прокуратури Рівненської області