“Провів уроки, а потім ще прибрав після учнів”: Рівненський педагог розповів про сьогоднішні вимоги до вчителів
Джерело: 0362.ua
Заслужений вчитель України Віктор Мисана, педагог з багаторічним стажем, що навчає дітей у школі Рівного, на своїй сторінці у Facebook опублікував допис – щире зізнання, у якому чоловік розмірковує про зміни, які відбулись у навчальному процесі всієї країни та Рівного зокрема. І наскільки зросли вимоги до вчителів, які, своєю чергою, з усіх сил намагаються робити улюблену справу добре.
За останні п’ять років різко зросли вимоги до вчителя. І що характерно – майже всі хочуть від вчителя “елементарного”: щоб він все знав, щоб був вихованим, щоб був психологом, щоб був організатором, щоб займався самоосвітою, щоб працював, не отримуючи доплат, щоб добровільно йшов на сертифікацію, щоб відповідав за моральний клімат у шкільному колективі, щоб був прикладом, щоб не займався репетиторством, щоб …, щоб…., щоб…”.
Я, як педагог, нічого не хочу і нічого не вимагаю. Сьогодні прожив 5 уроків. Витер із дошки схеми, які заготував своїм вихованцям-слухачам. Витирав тричі, постійно змиваючи гумку у шкільному туалеті, щоб дошка залишилась чистою, оскільки завтра у цьому кабінеті буде працювати мій колега. Відкрив вікна – провітрив класну кімнату. Зібрав з-під парт: папір, поламані ручки, використані вологі серветки, пусту пляшечку з-під води, гризяк від яблука,…
Вимив руки. Зачинив вікна, кабінет…
Нічого ні від кого не вимагаю, лиш іноді задаю собі запитання: З ким я працюю? Для кого я живу? І чи повинен я все знати?
Коментатори посту погоджуються з думкою чоловіка, та зауважують, що найбільш шанована у всьому світі робота педагога в Україні зовсім не цінується.
Коли ті, хто складає тести, програми, різного роду завдання тощо публічно проходитимуть атестацію, сертифікацію?