12°

Провину лікаря Рівненської дитячої лікарні Думановського у смерті 5-річного хлопчика не довели – суд виніс рішення

Майже шість років тому п’ятирічний Микола Антонюк помер через те, що йому вчасно не поставили діагноз. У недогляді батьки дитини звинуватили хірурга Рівненської обласної дитячої лікарні Костянтина Думановського. Ця справа потонула у купі інших, а лікар Думановський продовжив працювати, щоправда, вже не у Рівному. Тепер він може заспокоїтися – провину в суді не довели.

Миколу Антонюка з підозрою на апендицит привезли до обласної лікарні 5 листопада 2015 року. Дитина за кілька годин померла. На думку батьків, це сталося через недогляд хірурга, який був тієї ночі на чергуванні. Під час судових слухань з’ясувалося, що дитина вдень ще була здорова та життєрадісна. Однак по обіді в хлопчика підвищилася температура та з’явилися болі у животі. У лікарні чергував завідувач відділення планової хірургії Костянтин Думановський, який не зміг чи не захотів врятувати дитині життя. За це він міг бути засуджений до ув’язнення на строк від трьох до п’яти років. Про це пише РВ.

Сам лікар усе заперечував. Було призначено кілька експертиз, які суперечили одна одній. Був ще аудіозапис розмови у лікарні, на якому чути, як “підчищають” документи. Але суд його до справи не долучав, оскільки запис було зроблено самовільно, а не за санкцією суду. Родина загиблого Миколи Антонюка клопотала про моральну компенсацію у розмірі 1 млн 500 тисяч гривень. Однак довести вину лікаря у суді не вдалося, тому його оголосили невинним.

Петро Денисюк, суддя у справі:

Я дуже співчуваю горю цих людей. Однак під час судового розгляду провини лікаря у смерті дитини не було доведено. Вдалося встановити лише незначні порушення, які до смерті призвести не могли. Такі висновки експертів.

Анна Степанюк, бабуся померлого хлопчика:

Наша дитина жодного разу не хворіла. В нього немає жодного запису в медичній картці про будь-яку хворобу. Раз заболів живіт, привезли до лікарні, та дитинка померла. Коли ми побачили, що справу затягнули на такий строк, то одразу зрозуміли, що відбувається. Мені у голові не вкладається, як можна було придумати такий страшний діагноз. Оскільки правосуддя немає, то ми не будемо подавати апеляцію. Надіємося лише на Божий суд.

Костянтин Думановський, лікар:

Ця судова справа була дуже складна, і я радий, що вона нарешті дійшла до завершення. Я й надалі працюю дитячим лікарем. Адже цього робити мені ніхто не забороняв. І так працюватиму, поки виходить.

Ярослав Коноплястий, адвокат потерпілої родини:

Ще на початку розгляду цієї справи потерпілі вирішили, що позбавлення волі на три роки — це дуже мало за те, що він зробив. Головне завдання, яке ставили перед собою батьки померлого хлопчика — це зробити так, щоб цей медик більше ніколи не лікував дітей. На самому початку розгляду справи була заявлена ця моральна компенсація по 500 тисяч гривень на кожного члена родини. Ці гроші мали бути як покарання, їх рідні планували віддати на благодійність. І спочатку справа рухалася добре. Перші експертизи довели провину лікаря. Однак була ще заявлена третя судова експертиза у Харкові, яка перевернула все з ніг на голову. Там у висновку комісії написана повна нісенітниця, а одна із членів цієї комісії в судовому порядку підтвердила, що таких абсурдних висновків вона не робила. Через те хотіли провести ще одну експертизу. Але з’ясувалося, що під час експертизи у Харкові був використаний весь біологічний матеріал. Досліджувати уже було нічого. Коли про це стало відомо, то прокурор Суржук пішов на пенсію, і провадження почало переходити від одного прокурора до іншого. Після цих висновків з Харкова закрадалася думка, що виправдувальний вирок є дуже ймовірним.

Оксана Жужельська, речниця обласної прокуратури:

Для того, щоб подати апеляцію, у нас є 30 днів. Наразі ми очікуємо повний текст ухвали суду. Коли він прийде, то прокурор оцінюватиме подальші перспективи цієї справи. Тоді й буде прийнято остаточне рішення.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp