17°

погода у Рівному

Псевдобанкіри ошукали двох дубенчан майже на 50 тисяч гривень

У Дубенському відділі поліції лише за останній місяць відкрито сім кримінальних проваджень щодо шахрайських дій, скоєних псевдобанкірами. Через власну довірливість громадяни позбуваються щораз більших сум.

Так 25 квітня 55-річну мешканку міста Дубна аферисти ошукали на 15 тисяч гривень. Жінці надійшло СМС-повідомлення про заблокування її банківського рахунку. Набравши вказаний номер для довідок, чоловік, який назвався працівником одного із банків, пояснив дубенчанці, що із її рахунку невідомі зловмисники спробували викрасти кошти. Служба безпеки цієї фінустанови встигла завадити операції. Співрозмовник порадив клієнтці назвати йому коди, що будуть приходити їй наступними СМСками, аби кошти залишилися на її рахунку. Впевнена мова та темп бесіди, задані незнайомцем на тому кінці слухавки, не залишав сумнівів у правдивості слів, тому дубенчанка без вагань виконала його вказівки. По завершенню цього «рятівного» дзвінка із банку, жінка отримала ще одне повідомлення. Йшлося про зняття із її рахунку 15 тисяч гривень. За аналогічною схемою кількома днями раніше аферисти ошукали і 56-річного жителя райцентру. Із його банківського рахунку шахраї зняли понад 33 тисячі гривень. Наразі поліцейські встановили, що ці кошти були зняті на території Донецької області.

За обома фактами шахрайських дій триває досудове розслідування за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Шановні громадяни!

Стережіться подібних дзвінків та «порадників». Пам’ятайте, справжні працівники банківських установ ніколи не будуть випитувати у вас приватні дані по телефону. Для цього Вас запросять до найближчого відділення та поспілкуються особисто.

Інформує відділ комунікації поліції Рівненської області