11°

Путівник цифрового кочівника Лісабоном, Португалія

Louis Paulin / Unsplash

Торік Лісабон відвідало понад пів мільйона цифрових кочівників, а за деякими даними в сонячній столиці Португалії проживає понад 16 000 із них. 

Як саме цифровим кочівникам спланувати піт-стоп у Лісабоні? А ще краще — здобути знамениту португальську візу D8 і насолоджуватися посвідкою на проживання впродовж чи не 5 років. Тут є над чим подумати, і наведені у цій статті рекомендації вкажуть вам потрібний шлях.

По-перше, чому Лісабон?

Лісабон не випадково манить цифрових кочівників, адже в цьому місті спостерігається  унікальне поєднання різноманітних факторів.

Не потрібно перейматися про гроші

Вартість життя в Лісабоні залишається порівняно доступною проти інших великих європейських міст. Цифровий кочівник тут насолоджуватиметься високою якістю життя без зайвих витрат.

Найвишуканіше море

Природна краса міста є беззаперечним фаворитом, адже берег Атлантичного океану пропонує мальовничий небосхил, пляжі та сім пагорбів, з яких відкриваються приголомшливі міські краєвиди.

Насолоджуйтесь середземноморським сонцем

Відчуйте середземноморський клімат — його м’яка зима й тепле літо означають цілорічні розваги та активний відпочинок на свіжому повітрі.

Цифрові кочівники зустрічаються з Кремнієвою долиною

У Лісабоні швидко розвивається технологічна галузь. Недарма місто називають Кремнієвою долиною на річці Тежу, а великі технологічні компанії, на кшталт Google, відкрили тут свої представництва.

Потрібна віза або дозвіл на роботу?

Португалія спростила для віддалених працівників процес заснування бізнесу в Лісабоні. Громадяни ЄС можуть жити і працювати в Португалії без візи понад 3 місяці. 

Громадяни країн, що не є членами ЄС, зазвичай в’їжджають за туристичною візою, зі строком перебування до 90 днів. Для тривалішого перебування цифрові кочівники мають кілька варіантів:

  1. Віза D7. Віза пасивного доходу популярна з-поміж цифрових кочівників. Вона вимагає підтвердження пасивного доходу або доходу від віддаленої роботи.
  2. Віза цифрового кочівника. Так звана віза D8 спеціально створена для віддалених працівників. Віза на тимчасове перебування дозволяє перебувати в країні до 1 року, але з візою на проживання D8 можна залишатися до 5 років. Обидві візи вимагають підтвердження доходу (понад 3 280 євро у 2024 році) з джерел за межами Португалії.
  3. Віза для стартапів. Ця віза зацікавить тих кочівників, які працюють у стартапах.

Варіанти проживання. Знайдіть свій ідеальний дім у Лісабоні

У Лісабоні є безліч варіантів житла для цифрових кочівників. Короткострокові відвідувачі часто обирають оренду на Airbnb, а для тривалішого перебування кочівники здебільшого воліють винаймати квартири.

З-поміж цифрових кочівників мають попит такі райони:

  • Байрру-Алту — відомий яскравим нічним життям та центральним розташуванням.
  • Chiado — шикарний район із першокласними крамницями та ресторанами.
  • Алфама — найстаріший район міста.
  • Сантос — перспективний район, що має попит у молодих фахівців.

Якщо ви прагнете спілкуватися із сусідами, подивіться в сторону спільного проживання, адже тут пропонують мебльовані кімнати, спільні зони загального користування та чимало зручностей.

Залишайтеся на зв’язку — швидкість інтернету в Лісабоні

Інтернет-інфраструктура Лісабона — це мрія цифрового кочівника. Wi-Fi є практично скрізь у місті, разом із готелями та кафе. 4G тут є майже всюди, а останнім часом активно поширюються мережі 5G, тому залишатися на зв’язку рідко буває проблематично.

Середня швидкість завантаження здебільшого перевищує 110 Мбіт/с, тому цифрові кочівники кажуть, що такої швидкості в Лісабоні достатньо для Zoom, переглядів Amazon Prime/Netflix, завантаження відеоігор у високій роздільній здатності та гри в онлайн-блекджек.

Найкращі коворкінги Лісабона

Індустрія коворкінгу в Лісабоні пропонує цифровим кочівникам силу-силенну можливостей, а саме:

  • Second Home Lisboa у модному районі Меркадо-да-Рібейра, який вирізняється приголомшливим дизайном і жвавою спільнотою.
  • Heden пропонує гнучкі плани для різних міст.
  • WorkHub Lisboa у переобладнаному винному складі, де поєднується індустріальний шик із сучасними зручностями.
  • Impact Hub Лісабон — частина глобальної мережі з усім необхідним.
  • Простори IDEA. У своїх офісах у районах Чіаду та Сантос IDEA пропонує спільні робочі місця та приватні кабінети.

Поради цифровому кочівникові щодо нетворкінгу в Лісабоні

Є безліч способів завести друзів та налагодити професійні зв’язки:

  • Приєднуйтесь до місцевих груп цифрових кочівників у соціальних мережах, на кшталт груп у ФБ Lisbon Digital Nomads або Digital Nomads Portugal.
  • Відвідуйте регулярні зустрічі, коворкінги та соціальні заходи.
  • Беріть участь у технологічних та стартап-подіях — наприклад, Web Summit.
  • Долучайтеся до зустрічей із вивчення мови, щоби опанувати або покращити португальську.
  • Відвідуйте коворкінги.
  • Зазирайте до місцевих кафе та барів, популярних з-поміж іноземців та цифрових кочівників.

Баланс між роботою та особистим життям — куди піти й що побачити в Лісабоні

Louis Paulin / Unsplash

Навіть без роботи тут є на що подивитися і чим зайнятися. По-перше, океан зовсім поруч. Кашкайш та Ешторіл пропонують незаймане узбережжя, що ідеально підходить для засмаги, плавання або серфінгу.

Відвідайте історичні райони Лісабона. Вузькі звивисті вулички Алфама, найстарішого району міста, ідеально підходять для того, щоби загубитися та відшукати приховані скарби. Не пропустіть замок Сан-Жорже, з якого відкривається чудова панорама міста.

Лісабонська гастрономія — це вершина насолоди. Обов’язково спробуйте місцеві делікатеси, на кшталт bacalhau (солона тріска), pastéis de nata (заварні пироги) і vinho verde (молоде вино).

Поціновувачі мистецтва та культури зобов’язані відвідати лісабонський Музей Гюльбенкяна та Музей мистецтва, архітектури та технологій (MAAT).

Практичні питання

Банки

Рахунок у місцевому банку суттєво спростить життя, особливо тим, хто планує довготривале перебування в Лісабоні. Millennium BCP і Novo Banco — хороші банки, які часто мають англомовний персонал. Щодо онлайн-банків, спробуйте N26 або Revolut.

Транспорт

Лісабонський метрополітен охоплює більшу частину міста, а туди, де немає метро, можна дістатися автобусом або трамваєм. Проїдьтеся на знаменитому трамваї №28, маршрут якого проходить через низку наймальовничіших районів Лісабона.

Клімат

У Лісабоні панує середземноморський клімат із м’якою зимою і теплим літом. Тут майже 290 сонячних днів на рік.

Вартість життя

Попри зростання цін, Лісабон залишається порівняно доступним містом. 1 000-1 500 євро на місяць може забезпечити комфортний рівень життя, разом з орендою житла, їжею та розвагами.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp