-3°

П’ять разів порушено режим припинення вогню на Донбасі

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, проголошений режим припинення вогню бойовики порушили поблизу Кам’янки, застосувавши міномет калібру 82 міліметри. Неподалік Водяного вони здійснили постріли з автоматичного станкового гранатомета та ручного протитанкового гранатомета.

У районі населеного пункту Мар’їнка бойовики відкривали вогонь снайпером. У штабі зазначили, що українські військові відкрили вогонь у відповідь.

Ще на одній ділянці — в районі Шумів — бойовики застосували БПЛА, обладнаний для скидання пострілу ВОГ-17. Засобами радіоелектронної боротьби Об’єднаних сил безпілотник було успішно подавлено.

Від початку поточної доби, 14 листопада, порушень домовленостей, досягнутих під час засідання Тристоронньої контактної групи, на всіх ділянках лінії зіткнення не зафіксовано.

Від початку «перемир’я» (27 липня) і до вечора 13 листопада включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 2 261 порушення режиму тиші, зокрема 854 вибухи, 45 невизначених боєприпасів, 26 спалахів дульного полум’я, 26 освітлювальних ракет та 1 310 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир’я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир’я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців отримали поранення. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. Таким чином, від початку «всеосяжного перемир’я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули троє українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Джерело: hromadske.ua