9°

Рада схвалила закон, що вносить зміни до трудових відносин в умовах воєнного стану: що змінилось

На період дії воєнного стану тривалість робочого часу може бути збільшена до 60 годин на тиждень лише для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури. Пропорційно має бути збільшена й оплата праці. Такі зміни містить закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (проект №7251), який Верховна Рада схвалила.

Також закон містить чимало інших законодавчих змін, які регулюють відносини між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану.

Зокрема, уточнені обмежень стосовно надання працівнику щорічної основної відпустки, яка тепер може не обмежуватися 24 календарними днями, що раніше викликало занепокоєння педагогічних і науково-педагогічних працівників. Так, під час дії воєнного стану роботодавець може (але не зобов’азаний) відмовити у наданні щорічної основної відпустки повної тривалості. Однак, невикористані дні переносяться на період після припинення або скасування воєнного стану.

Також для працівників, які виїхали за межі України або набули статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку за їх заявою має надаватися відпустка без збереження заробітної плати. Проте її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Закон також дає можливість, зокрема, державним службовцям, які виїхали за межі окупованих територій, відповідний час працювати у приватному секторі, забезпечуючи свої родини.

Водночас із ч.3 ст.119 КЗпП виключено положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу. За такими працівниками буде зберігатися місце роботи і посада. При цьому, військовослужбовці отримують щомісяця грошове забезпечення військовослужбовців від держави, що передбачає закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp