
Рада скасує Харківські угоди. Автор законопроекту – депутат з Рівненщини
У Верховній Раді 12 березня зареєстрували законопроект, що скасує в односторонньому порядку “харківські угоди”, підписані у квітні 2010 року, які дозволили Росії наростити військову присутність в Криму.

Повідомлення про реєстрацію законопроекту з’явилося на сайті парламенту.
Законопроект за номером 0095 “Про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України” передбачає денонсувати “харківські угоди”, що означає повне припинення дії договору.
У законопроекті зазначено, що РФ буде сповіщено про розірвання угоди Кабміном та МЗС.
Авторами проекту закону стали нардепів від партії “Слуга народу”, які входять до комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Серед них – нардеп з Рівненщини Олександр Аліксійчук та Олег Дунда, обраний до Ради в Київській області.

Наразі документ спрямували на ознайомлення профільному комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Як відомо, Харківські угоди підписували під приводом отримання Україною знижки на природний газ, проте на практиці жодних знижок надано не було. Навпаки, Російська Федерація спочатку штучно створювала та накопичувала борг України перед нею за поставку природнього газу, а потім в рахунок його погашення, у тому числі шляхом нібито надання знижки, фактично безоплатно розташовувала на території України свій флот, – йдеться у пояснювальній записці до законпроекту.
Як відомо, внаслідок підписання угод президентом-втікачем Януковичем уже у 2014-му році військовослужбовці Чорноморського флоту РФ у взаємодії з іншими російськими підрозділами здійснили військову окупацію та подальшу анексію Автономної Республіки Крим, що призвело до порушення територіальної цілісності України.
28 січня 2021 року, через 11 років після підписання угоди в Харкові за участю тодішнього президента РФ Мєдвєдєва, ДБР за погодженням з Офісом Генпрокурора оголосило Януковичу підозру в державній зраді. Також ініційовано розслідування щодо процедури ратифікації угод Радою 236-ма голосами. У відповідних державних органах, міністерствах та апараті Ради проводяться обшуки.
Нагадаємо, у квітні 2010-го року у сесійній залі Парламенту під час голосування на підтримку угод з Росією було зафіксовано факти незаконного голосування, порушення ряду парламентських процедур та навіть побиття опозиційних нардепів.