17°

Рада взялася за врегулювання діяльності колекторів та захист прав населення за прострочені борги

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4241 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості”.

Відповідний законопроєкт в першому читанні підтримали 355 депутатів на засіданні 27 січня.

“Метою законопроєкту є врегулювання правовідносин, що виникають під час врегулювання простроченої заборгованості, з метою захисту прав споживачів-боржників та обмеження доступу до ринку потенційно недобросовісних колекторів”, – ідеться у пояснювальній записці.

Законопроєктом 4241 зокрема, надається визначення таких термінів, як “врегулювання простроченої заборгованості” та “колекторська компанія”.

Проєктом пропонується встановити певні вимоги до кредитодавців, включаючи колекторські компанії, при врегулюванні простроченої заборгованості.

Законопроєкт також пропонує встановити вимоги до взаємодії зі споживачем (його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості.

Законопроєктом пропонується наділити Національний банк України повноваженнями зі здійснення нагляду за дотриманням банками, іншими фінансовими установами та особами, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, а також колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог до взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог до етичної поведінки).

Джерело: intv