9°

Рейган, Путін і український транзит: чим завершиться газопровідна війна

Попри сподівання німецького уряду знайти порозуміння із США щодо закінчення будівництва газопроводу Nord Stream 2, ймовірність цього дуже мала, а сам проєкт має усі шанси завершитися нічим, вважає польська Rzeczpospolita.

Видання нагадує, що у Берліні була дуже популярною книжка, написана у 1987 році теперішнім головним американським дипломатом Ентоні Блінкеном “Америка, Європа та сибірська трубопровідна криза”.

У ній він позитивно оцінював рішення президента Рейгана на початку 1980-х років. Після деяких роздумів Рейган нарешті погодився з планами збудувати іще один російський газопровід до Західної Європи.

“Німці були переконані, що ця книжка показуватиме теперішню стратегію адміністрації Байдена”, – пише Rzeczpospolita.

Але не так сталося, як гадалося.

“Радикальніші кроки” США

Неназваний співрозмовник газети із німецького уряду визнав, що теперішня американська адміністрація ставиться до Nord Stream 2 аж ніяк не краще за попередню.

Причому, “аж ніяк не краще” є дипломатичним формулюванням, яке насправді означає, що Байден готовий піти на набагато радикальніші кроки за Трампа, який в останні дні свого президенства ввів санкції проти консорціуму, що будує газопровід.

Одразу після інавгурації Джо Байдена уряд Німеччини запропонував йому переговори щодо газового питання.

Газопровід мали добудувати, а замість цього Росія, на думку німців, могла б звільнити ув’язненого опозиціонера Олексія Навального, забезпечити мир на Донбасі та зобов’язатися не залишати Україну без газового транзиту.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp