13°

Реєстр військовозобовʼязаних запрацює у повну силу: Рада прийняла законопроєкт

Це сприятиме швидкому збору військових даних і переведе послуги для військовослужбовців у цифровий формат (електронний військовий квиток).

Що таке держреєстр військовозобов’язаних та звідки беруть дані 

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” – державний реєстр, що містить інформацію про всіхпризовників, військовозобов’язаних та резервістів віком від 18 до 60 років. Дані для Реєстру збираються з різних державних реєстрів. Зокрема, від Міністерства фінансів, МВС, Міністерства освіти і науки, Державної судової адміністрації, Пенсійного фонду, МОЗ, Міністерства соціальної політики, ЦВК, Державної прикордонної служб та інших відомств.

Під час доопрацювання проєкту додали пункти, відповідно до яких до Реєстру будуть заноситися та зберігатися такі відомості:

  • персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • дані про потребу в комплектуванні особовим складом Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.

Відповідно до тексту законопроєкту, згода призовників, військовозобов’язаних та резервістів на обробку їхніх персональних даних для цілей реєстру не потрібна.

В разі ухвалення проєкту реєстр міститиме інформацію про всіх військовозобов’язаних віком від 17 до 60 років (був від 18 до 60 років).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp