16°

Резніков прокоментував три можливі сценарії завершення війни

Міністр оборони Олексій Резніков розповів про своє бачення трьох сценаріїв закінчення війни, у кожному з яких росія програє. Про це він сказав на онлайн-конференції “Будуємо разом” від Forbes Ukraine.

Першим можливим сценарієм міністр назвав новий “жест доброї волі” з боку армії рф. У межах такого сценарію, на думку міністра, спочатку Україна вийде на кордони станом на 24 лютого 2022-го, а потім розпочнуться переговори щодо статусу окупованих після 2014-го територій Донбасу та Криму, але вже за столом із партнерами України.

Резніков запевняє, що “Мінська-3” і капітуляції точно не буде, і “ніхто не вестиме переговори з дулом біля скроні”.

Другий варіант, вважає міністр, полягає в тому, що ЗСУ поступово “перемелюватимуть” армію рф, оскільки це “війна ресурсу на ресурс”. Глава Міноборони наголосив, що у рф більше живої сили та техніки, але “все не сучасне та стародавнє”, і “вони використовують принцип м’ясорубки”.

Резніков також процитував міністра оборони Великої Британії Бена Уоллеса з цього приводу: “Друзі, якщо ви плануєте воювати ресурс на ресурс, м’ясорубка на м’ясорубку, ми вам не зможемо допомогти. Але якщо ми будемо разом використовувати сучасні технології і наносити ураження у найболючіші місця для росіян, ми точно переможемо”.

Резніков додав, що другий варіант буде не таким швидким – можливо, не до кінця цього року.

Третій варіант – драматичніший для рф, сказав Резніков. Це розвал росії на кілька різних суб’єктів – Татарстан, Башкортостан тощо. Глава Міноборони впевнений, що “ми точно за нашого життя це побачимо, але це трохи довгострокова історія”.