Рятувальники розповіли, як боротимуться з пожежами у полях | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
18-10-2018  13:30
Рятувальники розповіли, як боротимуться з пожежами у полях

18 жовтня у Рівненському медіа-центрі відбулася прес-конференція на тему: «Проблеми пожеж, які виникають внаслідок випалювання сухої рослинності». Головним  спікерем заходу став заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненькій області із запобігання надзвичайним ситуаціям Олег Панюк. Також були присутні представники з національної поліції, державної екологічної інспекції, лісового та мисливського господарства, рівненського обласного гідрометеоцентру.

Пожежі в екосистемах, які виникають унаслідок спалювання сухої рослинності, листя, сміття, завдають значної шкоди ґрунтам, рослинному і тваринному світу та людині.

Крім цього, такі пожежі призводять до лісових пожеж, затяжних глибинних торф’яних пожеж, гасіння яких потребують значних матеріальних та людських затрат.

Олег Панюк зазначив, що станом на сьогодні, на території Ріненської області виникло майже 100 пожеж сухої трави на загальній площі близько 50 га.

Ще однією важливою проблемою є те, що спалювання сміття і сухостою призводить до загорання торфу в місцях його покладів. Аби запобігти пожежам в екосистемах Головним управлінням спільно контролюючими органами проводяться ряд превентивних заходів. Зокрема, організовано інформування населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах, торфополях і місцях масового відпочинку громадян. Ініційовано звернення до церковних громад про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед вірян щодо дотримання правил пожежної безпеки у пожежонебезпечний період. Також ініційовано проведення районних (міських) комісій з питань ТЕБ і НС із залученням до них голів сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, на яких розглядаються питання щодо проведення відповідних профілактичних заходів щодо виникнення лісових, торф’яних пожеж та горіння сухої трави.

Спікери також зазначили, що проводиться спільна робота по проведенню  спільних рейдів, з метою запобігання виникненню пожеж в екосистемах та їх своєчасного виявлення.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-17C°
4м/с