13°

Рятувальники з охорони Рівненської АЕС відпрацювали гасіння резервуарів з нафтопродуктами

1 листопада рятувальники ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області провели вивчення району виїзду з відпрацюванням ввідної по гасінню резервуарів з нафтопродуктами (баки мазуту) на території пуско-резервної котельні ВП Рівненська АЕС. Метою даних навчань була перевірка оперативного реагування підрозділів ДПРЗ-2, щодо ліквідації горіння легкозаймистих речовин в резервуарах, а також взаємодію ДПРЗ-2 (22 ДПРЧ, 23 ДПРЧ) з ДПРЧ-12 ДПРЗ-6 м.Вараш та адміністрацією об’єкту.

Згідно тактичного задуму умовна пожежа виникла в межах конструкції резервуару з мазутом, ємністю 2000м3, в який влучив грозовий розряд. Практика гасіння пожеж нафтопродуктів у резервуарах показала, що найефективнішим засобом гасіння подібних пожеж є піна, тому для ліквідації даної надзвичайної ситуації, штабом пожежегасіння, який був створений з числа оперативно-кординаційного відділення ДПРЗ-2, було прийнято рішення провести пінну атаку за допомогою гребінки з ГПС-600. Для виконання даного завдання було додатково залучено авто-колінчастий підйомник (АКП), який здійснював пінну атаку від автомобіля комбінованого гасіння (АКГ) та двох автоцистерн.

Паралельно з пінною атакою, виконуючи завдання штабу пожежогасіння, аби не допустити поширення вогню на найближчі резервуари з мазутом, використовуючи лафетні та ручні стволи рятувальники відпрацювали охолодження умовно палаючого резервуару та сусідніх резервуарів. Через умовну надвисоку температуру рятувальники працюювали у спеціальних тепловідбивних костюмах.

Всього на відпрацюванні відної були задіяні 7 одиниць пожежної та спеціальної техні­ки та 32 чоловіка особового складу. За словами начальника ДПРЗ-2 ГУ ДСНС у Рівненській області підполковника служби цивільного захисту Анатолія Патейчука, рятувальники отримали можливість відпрацювати практичні дії з ліквідації горіння нафтопродуктів у резервуарах, а набутий під час таких спільних навчань практичний досвід обов’язково знадобиться пожежним-рятувальникам для успішної ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій.