28°

погода у Рівному

Ріки виходять з берегів, прориває дамби. Що відбувається в Західній Україні

У Західній Україні вирує негода: через сильні дощі ріки почали виходити з берегів і проривати дамби. Деякі населені пункти опинилися під водою.

Під найбільшим ударом – Чернівецька та Івано-Франківська області, де оголошений червоний рівень небезпеки, але підтоплення фіксують також на Львівщині та Закарпатті.

Один із найбільш постраждалих регіонів – Верховинський район на Івано-Франківщині. Щоб доставляти продовольство в деякі населені пункти, які виявилися заблокованими стихією, рятувальники використовують гелікоптер.

По обіді 23 червня очільник Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів розповів про загибель двох людей у Верховинському районі. Ще одна людина вважається зниклою безвісти.

У результаті стихії у Верховинському районі відрізаними є 19 сіл, загинуло дві особи та одна людина вважається безвісти зниклою. Мають місце руйнування захисних дамб, берегів рік, розмив доріг та їх перекриття через зсуви ґрунту, – повідомив пан Федорів.

За його словами, підтоплення будинків, присадибних ділянок та сільгоспугідь різного ступеня наразі спостерігаються майже у всіх районах Івано-Франківщини.

Також на кількох ділянках області негода заблокувала автошляхи.

Окрім підтоплень, зливи та вихід води із річок також призводять до розмивання ґрунту і зсувів.

Тим часом, у Вижницькому районі Чернівецької області порвало дамбу, вода затопила майже три десятки домогосподарств.

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук заявив, що надалі ситуація може погіршитися, адже дощі тривають і рівень води в річці Прут підвищується до критичного рівня. Він закликав усіх бути готовими до евакуації.

Влада Львівщини також повідомляє про підтоплення близько 100 житлових будинків у Стрийському районі.

В понеділок стало відомо про прорив 100-метрової ділянки дамби у Снятинському районі Івано-Франківщини – влада зайнялася оперативним укріпленням споруди.

На Закарпатті наслідки негоди поки що не такі серйозні, але влада очікує, що пік опадів припаде на найближчі дві доби.

В районах Мукачева та Хуста поліція зупиняє автомобілі і намагається скерувати їх в інших напрямках. На деяких ділянках автошляхів рух повністю перекрито, розповів Віктор Буришин, начальник управління оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Закарпатської ОДА.

Рятувальники, тим часом, звітують про боротьбу із наслідками негоди, до операцій залучають поліцейських та інші служби.

ДСНС залучає всі служби взаємодії, дорожні служби, нам допомагає поліція. Залучаємо управління водного господарства і спільними зусиллями з органами влади намагаємося не допустити людських жертв та мінімізувати наслідки стихії, – кажуть у відомстві.

Джерело: BBC