Рішення про введення воєнного стану не вплине на роботу банківської системи – глава НБУ | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
26-11-2018  13:39
Рішення про введення воєнного стану не вплине на роботу банківської системи – глава НБУ

Про це заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони глава Національний банк України (НБУ) Яків Смолій.

“Рішення (про введення воєнного стану, – ред.), які будуть прийняті, жодним чином не вплинуть на роботу банківської системи”, – сказав глава НБУ.

Тим часом правління Національного банку України сьогодні  проводить позачергову зустріч із керівниками найбільших 40 банків країни.

“Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування”, – наголосив Голова Національного банку, відкриваючи зустріч з банкірами.

Відтак, Національний банк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

“За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких “стрибків” курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів”, – зауважив Яків Смолій.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Правління Національного банку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору у робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
5C°
5м/с