7°

Рівне не купуватиме нові тролейбуси за кошти бюджету

У Рівному в 2021-му році не планують купувати тролейбуси за міські гроші. У змінах до бюджету, прийнятих 29 квітня, міські обрані не передбачили на це жодної гривні.

Про це повідомляє Суспільне в ексклюзивному матеріалі.

Голова бюджетної комісії пояснив це бажанням спершу вивчити стан справ й за потреби залучати кредитні кошти. Це питання обговорювали у програмі Сьогодні. Головне на Суспільному. Таку стратегію нинішньої влади розкритикував ексзаступник мера з економічних питань.

У 406-мільйонному бюджеті Рівненської громади на рік відступні видатки на закупівлю тролейбусів для Рівного. Голова бюджетної комісії Павло Алексєвич зауважив, що це зумовлено бажанням впродовж року провести аналіз і напрацювати план.

Першим кроком ми зробимо транспортну модель міста, спеціально запрошені спеціалісти працюють в Рівному, вони проаналізують існуючу модель. Ми маємо в планах запустити електронний квиток. Запровадження електронного квитка, пояснює, допоможе у першу чергу зібрати дані, після аналізу яких прийматимуть рішення – купувати новий транспорт чи ні. Можливо, виявиться, що наявного транспорту вистачить для комфортного перевезення., – заявив Павло Алексєвич.

Також місто вже працює над пошуками різних шляхів для залучення коштів на транспорт, в тому числі – коштом кредитів Європейського інвестиційному банку.

Саме цього року ми не плануємо купувати додатковий рухомий склад в “Рівнеелектроавтотранс”. Ми зважимо на існуючий рух. І лише тоді, коли ми зможемо громаді аргументувати, чому ці гроші мають бути витрачені: не важливо, чи вони з бюджету, чи кредитні. У нас є візія транспорту, – заявив голова бюджетної комісії.

Ексзаступник попереднього міського голови, член бюджетної комісії Сергій Васильчук заявив, що жоден економіст не дозволить собі купувати за кредитні гроші те, що приносить збитки.

Це є однозначно економічно невигідно і необґрунтовано. Ми й так з вами дотуємо кошти на пільгове перевезення пасажирів. Якщо одночасно купляється велика кількість техніки, вона так само одночасно виходить з ладу, потребує ремонту. Тому попередня стратегія полягала у тому, що ми купуємо 3-5 тролейбусів за кошти міського бюджету і оновлюємо склад, – сказав Сергій Васильчук.

Він також зауважив, що в бюджеті не передбачили гроші на ремонт контактної мережі, яку депутат називав зношеною.