3°

погода у Рівному

Рівне рясніє від реклами нового наркотику

Майже всі українські міста просто потопають у рекламі наркотичних речовин, яку зловмисники наносять прямо на стіни наших житлових будинків, шкіл та лікарень. І ось новий дзвіночок – наркодилери почали рекламувати новий для Рівного вид «розширювача свідомості».

Батьки, які водять своїх дітей до Рівненської гуманітарної гімназії звернулися до редакції «Інформаційного потоку» з проханням поширити цю інформацію. На стінах навчального закладу з недавніх пір почали з’являтися ось такі повідомлення:

Натисніть для перегляду

Експерти впевнені, що мова йде про «гавайську троянду». Насінини цієї рослини нагадують маленькі, неначе виточені з дерева, троянди.

Фото maavar-clinic.co.il

Близько 0,3% маси свіжого насіння гавайської троянди – це такі речовини, як ергін, ергометрин, ізоергін та лізергол. Всі ці речовини є алкалоїдами лізергінової кислоти (LSD). Вживання викликає ефекти, які віддалено нагадують вплив загальновідомої напівсинтетичної психоактивної речовини – ЛСД.

Як правило, такі рекламні оголошення з’являються на будівлях шкіл та інших навчальних закладів. Адже головна цільова аудиторія «торговців смертю» – це наші діти. Підліткам достатньо зайти в телеграм-канал, переказати необхідну суму, а потім отримати підказку, де розташована так звана «закладка».

Слід нагадати читачам, що ще у 2010 році Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. До нього потрапили: шавлія провісників (Salvia divinorum), блакитний лотос (Nymphaea caerulea) та насіння троянди гавайської (Argyreia nervosa).

На жаль, правоохоронці досі не навчилися ефективно протидіяти такому явищу. Адже при спілкуванні покупця з продавцем не відбувається живого контакту. Тому довести злочин практично неможливо. Залишається одне – зафарбовувати наркокрекламу. Але, здається, і тут наша влада програє простим вуличним розбишакам. Чи фарба дорожча за здоров’я наших дітей?


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp