17°

Рівненчанка відзначила 100-річний ювілей

Джерело: Рівне 1

3 січня 2020 року свій 100-річний ювілей відзначила жителька міста Здолбунів Айнбіндер Фрума Абрамівна.

Зі слів доньки Анни Вікторівни, Фрума Абрамівна прожила нелегкі роки свого життя. Народилася вона в місті Чернухи, тоді ще Харківської, а нині Полтавської області. В сім’ї, окрім неї, було ще 5 сестер.

Після смерті діда сім’я переїхала на постійне місце проживання до родичів у Харків. Після закінчення місцевої школи працювала спершу рахівником, далі – бухгалтером, одночасно навчаючись на «роб факультеті». У 1939 році вступила до Харківського медичного інституту. Підробляла в торгівлі та військоматі.

Коли розпочалась Друга світова війна медінститут евакуювався у місто Чкалов (теперішній Оренбург, Росія). Там вона познайомилася з іншою «харківчанкою», з якою вони були друзі «нерозлийвода». В 1943 році подруга вмовляє Фруму Абрамівну поїхати на фронт. Спершу вони «стажуються» під Москвою, а потім працюють лікарями-хірургами у госпіталі під Берліном.

Там і познайомилися з майбутнім чоловіком -Віктором Семеновичем Лопоносовим. Після закінчення війни дівчата повертаються у Харків. Подруга відразу виходить заміж. Незабаром і до пані Фруми приїзджає з Воронєжа коханий і вони одружуються. Через деякий час вони переїзджають до Львова, оскільки їхню військову частину переводять туди. Невдовзі частину розформовують і сім’ю переводять у Дубно.

Там в 1948 році і народжується перша донька Анна (всього 2 доньки). В 1948 році знову переведення – у Здолбунів. Де молода сім’я живе і працює в залізничній лікарні. Чоловік – рентгенологом (а деякий час і начальником поліклініки), Фрума Абрамівна – терапевтом, аж до 1986 року.

Багато містян знають пані Фруму ( рідні ж, змалку, називають її Флорою), як добру та чуйну людину, хорошого лікаря-терапевта. Не дарма ж є така приказка, що життя дається кожному, а довгожителем бути – треба заслужити у Бога.

За інформацією Здолбунівської міської ради. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp