Рівненська митниця внесла на ремонт доріг області 108,4 мільйонів гривень
Відповідно до Закону України від 03.09.2015 року №666-VIII «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України з 01 вересня 2015 року було розпочато експеримент з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у окремо визначених областях країни, у період проведення якого для реалізації зазначених заходів до спеціальних фондів обласних бюджетів, як виняток з положень частини другої статті 29, статті 691, частини другої статті 85 і 91 цього Кодексу, спрямовувалися 50% сум перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів (продукції), що справляються під час митного оформлення товарів на територіях зазначених областей), у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ПКМУ від 16.09.2015 №726).
Українські митниці – учасниці експерименту з розподілення понадпланових доходів у 2016 році спрямували на будівництво доріг в своїх областях 2,2 млрд. грн., з початку дії експерименту ця сума склала 2,8 млрд. грн.
З огляду на позитивні результати та дієвість Експерименту Верховною Радою України Законом України від 20.12.2016 № 1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (редакція в дії з 05.01.2017 року), експеримент пролонговано до 01 січня 2018 року та поширено на всі області України.
На виконання цього Закону внесено зміни до ПКМУ від 16.09.2015 №726 «Про проведення експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в усіх областях та м. Києві, в також дорожньої інфраструктури у м. Києві» в частині – Порядку спрямування 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва та безпосередньо Методики розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів до загального фонду бюджету у розрізі областей.
Постановою Кабінету міністрів України встановлена формула розрахунку обсягу коштів, що підлягає зарахуванню до обласних бюджетів, яка враховує три складові, зокрема:
– перевиконання показників окремо взятою митницею;
– перевиконання показників в цілому по Україні;
– перевиконання індикативу митницями, що фактично його забезпечили.
За таких умов пріоритетним завданням як окремо взятої митниці так й всіх без виключення митниць постає робота з перевиконання встановлених індикативних показників. Колективи всіх митниць є в даному випадку мотивованими, а тому з більшою наполегливістю долучаються до процесу залучення у регіони нових суб’єктів господарювання для розширення асортименту товарів, що оподатковуються.
Рівненська митниця також не стоїть осторонь. У рамках участі в Експерименті з ремонту доріг області за рахунок спрямування до бюджету Держави митницею понадпланових сум податків з загального фонду у січні – квітні казначейством вже перераховано до спеціального фонду обласного бюджету 92,7 млн. грн. В тому числі у січні – 52,5 млн. грн.; у лютому – 13,5 млн. грн.; у березні – 19 млн. грн.; у квітні – 7,5 млн. грн. За результатами роботи митниці з виконання індикативу загального фонду бюджету у травні на дороги надійде 15,7 млн. грн.
Загальна сума спрямованих у рамках Експерименту коштів на будівництво доріг області за 5 місяців поточного року становить 108,4 млн. грн.
Рівненська митниця ДФС закликає суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності долучатися до участі в Експерименті – загальними зусиллями ми подаруємо нашому краю шанс зробити дороги сучасними, якісними та надійними.