7°

Рівненщина отримала 1,2 мільйона гривень туристичного збору

За десять місяців поточного року до місцевих бюджетів регіону надійшло 1 мільйон 256 тисяч гривень туристичного збору. Збільшення доходів порівняно з аналогічним періодом минулого року склало 454 тисячі, або 53 відсотки.

Про це повідомила заступниця начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

У податковій службі інформують, що туристичний збір є місцевим збором. Його ставка встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом і перспективним планом формування територій громад за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму цього платежу авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.