17°

Рівненщина отримає півмільярда,щоб покрити різницю в тарифах

Уряд затвердив умови надання субвенції з держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах. Перерахунок коштів до місцевих бюджетів має відбутися вже цього року

«Для Рівненщини це понад 518 мільйонів гривень. Субвенція буде розподілена у місцеві бюджети 13 громад та обласний бюджет. Йдеться загалом про 23 місцеві теплопостачальні і водопровідні підприємства», – розповів голова ОДА Віталій Коваль.

Також, за словами заступниці голови ОДА Людмили Шатковської, кошти передбачені для кожного регіону відповідно до узгоджених Територіальними комісіями обсягів заборгованості з різниці в тарифах. Гроші мають бути спрямовані вже в цьому році.

Нагадаємо, компенсація різниці в тарифах є важливою складовою врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. Ці борги накопичувалися протягом багатьох років і, певним чином, ставили під ризик безперебійне газопостачання для підприємств, що забезпечують населення теплом. Відтак надання субвенції сприятиме покращенню фінансового стану підприємств та дозволить їм погасити значну частину від загального боргу.

Зауважимо, субвенція покликана погасити заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» та перед Держбюджетом за ПДВ.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp