5°

ITV

Рівненські фрістайлери-медалісти дали брифінг щодо участі в Кубку Європи

Рівненські фристайлісти Анастасія Новосад та Дмитро Котовський повернулися з етапу Кубку Європи зі срібною та бронзовою нагородами.

За плечима спортсменів – сотні тренувань, спортивних зборів та змагань. І попри те, що пандемія коронавірусу завадила провести чимало спортивних світових подій, вони продовжують вдосконалювати свої навички та вже готуються до Кубку світу, який проходитиме у Білорусі.

Рівненські фрістайлери-медалісти дали брифінг щодо участі в Кубку Європи

Анастасія Новосад, яка виборола срібну медаль на етапі Кубку Європи, що відбувся у Фінляндії, не приховує, що своїм результатом цілком задоволена.

Підготовка відбувалася доволі спокійно, стандартно. Спочатку у нас проходив етап Кубу Світу, я потрапила до фіналу  і залишилася на 11 позиції. Причиною цього було те, що я не готувалася. І після етапу Кубку світу у нас був час підготуватися до етапів Кубка Європи, де ми добре виступили. Були задоволені результатом своїм, – розповіла спортсменка.

Спершу на спортсменів чекали тренувальні збори, що разом із змаганнями тривали місяць. Анастасія та Дмитро зізнаються, що тільки в інших країнах світу можуть по-справжньому вдосконалювати свої спортивні навички, оскільки у Рівному та в інших містах України такої можливості немає.

Для нас дуже важлива літня підготовка, де ми працюємо над нашими стрибками на водних трамплінах. Оскільки у нас немає такої бази в Україні, ми виїжджаємо закордон. Цього року усі кордони були закриті, тому певний час ми просто сиділи вдома. Дехто тренувався, а ми не були не конкурентоспроможні з цими спортсменами, – каже Анастасія.

У Рівному фристайлісти тренуються у ДЮСШ №1 п’ять-шість разів на тиждень. За їхніми словами, необхідних умов для розвитку таке приміщення не має, тож у спортивній школі їм залишається лише підтримувати фізичну форму.

Для дітей там умови нормальні, проте для нашого рівня – це взагалі не умови. Тому що нам потрібен батут і високі стелі, аби відточувати наші стрибки на батуті. Для нас умов там взагалі немає. Тому ми виїжджаємо на збори у якісь інші міста України, де ми можемо займатися, – розповіла Анастасія Новосад.

Перші кроки у великий спорт фристайлістка Анастасія Новосад зробила ще у дитинстві, коли батьки віддали її на спортивну гімнастику.

У мене багато елементів виходило у гімнастиці, тому не тяжко було перейти у фристайл, де тільки потрібно було навчитися кататися на лижах і поставити певну техніку на батуті, – каже спортсменка.

Рівнянин Дмитро Котовський, який виборов бронзу на етапі Кубку Європи, у спорті з семи років. Зізнається, що для нього найскладніше набирати той рівень, який мають фристайлісти з інших країн світу.

По складності я виконую стрибки, з якими є можливість вигравати, але для того, щоб стрибати на високі бали, потрібно якнайбільше їх виконати. Тільки тоді з’явиться стабільність у стрибках. Я виконують сальто з чотирма гвинтами, тож думаю, що це хороший рівень, бо з такою програмою виступають на олімпіадах, – розповів Дмитро Котовський.

Зараз Анастасія Новосад та Дмитро Котовський готуються до тренувальних зборів, які відбудуться у Швейцарії. Там вони матимуть змогу тренуватися з іншими командами та вдосконалювати свої навички на відповідних трамплінах.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp