23°

Рівненські хірурги видалили з носа чоловіка скалку, яка застрягла там 10 років назад

Хірурги Рівненської обласної клінічної лікарні видалили з носоглотки 52-річного мешканця Хмельниччини дерев’яну скалку, яка застрягла там ще десять років тому. Тріска потрапила у тіло чоловіка після того, як на нього впало дерево.

Як передає видання ZAXID.NET, завідувачка центру мікрохірургії вуха та сурдоневрології Наталія Данилюк розповіла, після черепно-мозкової травми чоловік одужав і не відчував критичних симптомів. Однак, нещодавно він впав з велосипеда, і після цього в нього почався запальний процес у оці. За словами лікарки, через запалення око в чоловіка збільшилось і буквально почало вилазити з орбіти.

Спершу 52-річний чоловік лікувався у хмельницьких офтальмологів, але лікування результатів не давало. Тоді сестра відправила його на консультацію в Рівненську обласну клінічну лікарню. На КТ спеціалісти побачили стороннє тіло в носоглотці, яке зачіпало і орбіту ока.

Хірурги вирішили відкрити гайморову пазуху. Під час операції вони видалили дерев’яні волокна та провели санацію вогнища інфекції, після чого око «одразу стало на місце».

«Стороннє тіло ще залишалось у носоглотці, спеціалісти не знали, як до нього добратись. Але під час другої операції далось підняти м’яке піднебіння і дістати дерев’яну скалку, що 10 років була у носоглотці», – розповіла Наталія Данилюк.

Наразі чоловік почувається добре, лікарі спостерігають позитивну динаміку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp