13°

Рівненські медики видалили 10-сантиметрового гельмінта з обличчя жінки

Медики Рівненської області видалили 10-сантиметрового гельмінта з обличчя 43-річної жительки Дубенського району. Про це 8 березня повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Жінка звернулася за допомогою до медиків у лютому 2024 року, коли окрім ущільнення на обличчі, яке вона помітила ще у жовтні 2023 року, її почали турбувати головний біль і ускладнене дихання носом.

Після обстеження та оперативного втручання хірурги видалили з обличчя пацієнтки три фрагменти гельмінта, загальна довжина яких склала близько 10 см. За результатами лабораторних досліджень, гельмінт був ідентифікований як самичка нематоди Dirofilaria repens.

Наразі стан пацієнтки задовільний. За місцем її проживання проведено комплексне епідеміологічне та епізоотологічне обстеження.

За словами медиків, це перший випадок підшкірного дирофіляріозу у людини, зареєстрований на Рівненщині у 2024 році.

Дирофіляріоз – це тканинний зоонозний гельмінтоз, який вражає людей і тварин. У людей найчастіше розвивається підшкірний дирофіляріоз.

Джерелами дирофіляріозу є собаки, коти, вовки, лисиці, бобри, плазуни.

Людина заражається при укусі інфікованих комарів або кліщів, які насмокталися крові заражених тварин.

Гельмінт може жити в організмі людини до двох років.

До групи ризику зараження дирофіляріозом входять люди, які мешкають поблизу річок і боліт, а також дачники, туристи, працівники лісового та риболовецького господарства.tunesharemore_vert


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp