5°

Рівненські рятувальники провели брифінг щодо проблемного проїзду до прибудинкових територій міста (ФОТО)

Кричущий випадок стався напередодні на вулиці Коновальця у Рівному. Через неправильне паркування автомобілів, рятувальники не могли дістатися до багатоповерхівки, де сталося коротке замикання. Аби ліквідувати задимлення, вогнеборці залишили спецтехніку та дісталися до місця пішки.

На щастя, важких наслідків вдалося уникнути, втім є випадки, коли кожна секунда витрачена на ліквідацію перешкод, може коштувати життя. 

Як приклад хочеться нагадати одну з останніх пожеж в Україні – 14 червня 2021 року в житловій квартирі на 6-му поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку, що у місті Буча по вулиці Нове Шосе, Київської області.

Через припарковані автомобілі скористатися автодрабиною не було можливості. Під час проведення розвідки було виявлено мертвого чоловіка. 

Хаотично припарковані автівки не єдина перешкода під час добирання рятувальників до місця виклику. Проїзду спецтранспорту найчастіше заважають бетонні блоки, клумби, шлагбауми.

Перелік проблемних будинків, до яких складно дістатись надзвичайники мають заздалегідь, тож змушені шукати інші шляхи, як доїхати до необхідного будинку. В такому випадку відстань набагато більша і збільшується час на прибуття.

Втрачений дорогоцінний час, коли пожежні підрозділи не мають можливості своєчасно приступити до ліквідації пожежі – це збільшення ймовірності великих збитків та людських втрат, які можливо уникнути.

Наразі поліція спільно з надзвичайниками напрацьовують схеми, як врегулювати таку проблему, навіть задумуються про евакуатор.

Натомість представник ОСББ  сказав, що така проблема виникла через те, що у місті немає достатньої кількості паркомісць, зокрема неподалік будинків.

На що начальник управління транспорту Іван Фурлет відповів, що нині у Рівному зареєстровано близько 80 000 автомобілів і забезпечити кожен паркомісцем це неможливо:

Площа одного паркомісця це 12.5 м2. 

1 м2 це близько 1000 гривень, щоб облаштувати благоустрій. Якщо помножити це все між собою, то ми розуміємо, що для цього потрібно близько 1 млдр. грн, що фактично є половиною річного бюджету міста, – додав Іван Фурлет.

Після випадку, який стався на Коновальця, рятувальники готують офіційний лист до правоохоронців, які будуть встановлювати усі обставини інциденту.

Підрозділами оперативно-рятувальної служби під час здійснення оперативних виїздів виявлено перешкоди у проїздах (заїздах, під’їзних шляхах) за наступними адресами:

– вул. Соборна 112 проїзд до вул. Сагайдачного (шлагбаум);
– вул. Соборна 67-135, проїзд до вул. Шкільної (паркувальні бар’єри);
– вул. Шкільна, заїзд до торгового центру «Злата Плаза» (бетонні перешкоди);
– вул. Вересая, між будинками вул. Короленка, 3 та вул. Короленка, 5 (ворота);
– вул. Пересопницька, поблизу будинку 10 (шлагбаум);
– вул. С. Бандери, 67- 69б (металеві перешкоди);
– вул. С. Бандери, 67-67а (металеві стовпчики);
– вул. С. Бандери, 69-69а (металеві стовпчики);
– вул. Буковинська, 5-5а (металеві стовпчики);
– вул. Відінська, 17-19 (металеві стовпчики);
– вул. Корольова, 15, з тильного боку будинку (шлагбаум);
– вул. Корольова, 15-17 (шлагбаум);
– вул. Драгоманова, 32 (шлагбаум);
– вул. Драгоманова, поблизу перехрестя із вул. Замкова (бетонні перешкоди);
– вул. Гайдамацька, 10-12 (шлагбаум);
– вул. Шухевича, 14 (бетонні перешкоди);
– вул. Д. Галицького 9 – вул. С. Дем’янчука, 1А (бетонні перешкоди);
– вул. Д. Галицького 9а – вул. С. Дем’янчука, 1А (бетонні перешкоди);
– вул. Г. Сагайдачного поблизу будинку № 1 (паркувальні бар’єри);
– вул. Фучика (бетонна плита). 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp