9°

Суспільне

Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку

Рівненській атомній електростанції продовжили використання першого енергоблоку до 2030-го року. Рішення прийняла колегія Держатомрегулювання, – йдеться на сайті РАЕС. 22 грудня 1980-го енергоблок підключили до електромережі, з чого і розпочалась експлуатація рівненської “атомки”.

Рівненській АЕС продовжили використання енергоблоку №1, який вперше запрацював сорок років тому. У листопаді 2020-го року на електростанції впродовж тижня перевіряли документацію та стан виконання заходів з безпеки цього енергоблоку, йдеться на сайті РАЕС.

У грудні колегія Держатомрегулювання вирішила, що енергоблок можна безпечно експлуатувати до 22 грудня 2030 року.

“Під час інспекції оцінили реальний стан обладнання на енергоблоці №1 РАЕС. Інформація, яка міститься в документах, що були подані до Держатомрегулювання, достовірна та відповідає дійсності. Головному інженеру електростанції передано відповідний акт, в якому відображено результати перевірки, позитивні практики, а також надано певні рекомендації”, – цитує пресслужба “атомки” заступника директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Валерія Бугая.

До 10 грудня фахівці РАЕС повинні були усунути недоліки. Загалом комісія не побачила обставин, які б перешкоджали надалі безпечно експлуатувати енергоблок, йдеться у повідомленні.

На енергоблоці виконують коригувальні, у тому числі останні три – “постфукусімські” заходи, уточнив під час онлайннаради з Держатомрегулювання головний інженер електростанції Павло Ковтонюк. У 2022 році планують також замінити некваліфіковане обладнання.

“Енергоблок №1 Рівненської АЕС можна безпечно експлуатувати в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років”,– зазначив Павло Ковтонюк.

Першому енергоблоку вже продовжували експлуатацію 10 грудня 2010 року.

Джерело: суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp