15°

Рівненській прокуратурі засідала міжвідомча робоча група щодо прав та інтересів дітей

Протидія негативним проявам у підлітковому середовищі, захист прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми – ці та інші питання обговорили в Рівненській обласній прокуратурі під час засідання міжвідомчої робочої групи. До неї, окрім прокурорів, входять також правоохоронці та представники органів державної влади.

За словами заступника керівника обласної прокуратури Павла Романчука, який одночасно є головою групи, для кожного залученого до системи правосуддя дружнього до дітей, визначальним є саме дитина та її інтереси,  не залежно від того правопорушник вона, чи потерпіла.

«За минулий рік 126 дітей вчинили кримінальні правопорушення, майже 200 – стали жертвами злочинів. На жаль, державної статистики щодо дітей-свідків взагалі не існує. І ці діти, які в силу певних обставин стали залученими до кримінального процесу, потребують не лише правової оцінки їх поведінки або становища, в якому вони перебувають, але й невідкладної реальної допомоги, захисту, можливо і від самих себе», – зазначив Павло Романчук.

Обговорили під час зустрічі також кримінальні провадження у сфері охорони дитинства – дії чи бездіяльність посадовців, що впливали на інтереси дітей. А також розкрадання бюджетних коштів, які повинні спрямовуватися на забезпечення потреб неповнолітніх. Загалом нині зареєстровано майже три десятки проваджень цієї категорії, триває досудове розслідування.

Кожен з учасників міжвідомчої робочої групи висловив свої бачення та причини проблем, пропозиції щодо вжиття комплексу дієвих заходів, спрямованих на забезпечення дотримання інтересів дітей регіону.